23

ΝΟΕ
2017

Μπύρα που μυρίζει σαν... επιδόρπιο!

Μπύρα με άρωμα… μπισκότων!

17 Φεβ 201717.05

Η ζυθοποιία στη Βιρτζίνια Brewing Company δημιουργεί μια μπύρα που αρωματίζεται με μπισκότα Oreo και θυμίζει… επιδόρπιο. Η “Hornswoggler” μόλις κυκλοφόρησε στις αρχές του 2017 έγινε αμέσως sold out, αφού οι καταναλωτές έδειξαν να την προτιμούν πολύ.

perierga.gr - Μπύρα με άρωμα... μπισκότων!

“Πήραμε τη σοκολάτα από εκατοντάδες κιλά Oreo και την αναμείξαμε με το κριθάρι. Η μπύρα στη συνέχεια ζυμώθηκε όπως έπρεπε και μας έδωσε ένα γλυκό γευστικό αποτέλεσμα. Την σερβίρουμε αν θέλετε με κερασάκι”, λέει ο υπεύθυνος της εταιρείας παραγωγής, που ετοιμάζεται να βγάλει στην αγορά μια νέα παρτίδα.

perierga.gr - Μπύρα με άρωμα... μπισκότων!

perierga.gr
ΣΑΣ ΑΡΕΣΕ;(0)

Typosthes.gr Social Media Awards 2017

Το παλαιότερο εστιατόριο της Ευρώπης είναι 700 ετών!

Περίεργα22 Νοε 201720.05

Βρίσκεται στην Πολωνία, σε μια υπόγεια ζυθοποιία και χρονολογείται από το 1273, ενώ είναι το παλαιότερο εστιατόριο της Ευρώπης.

Η Λυών είναι ένα μεγάλο υπαίθριο μουσείο γκράφιτι!

Περίεργα22 Νοε 201714.05

Για τις τελευταίες τέσσερις δεκαετίες μια ομάδα καλλιτεχνών στην Λυών μετασχηματίζει την πόλη σε μια τεράστια υπαίθρια γκαλερί τέχνης.

Ρωσική σαλάτα, η ιστορία και η αλήθεια

Περίεργα22 Νοε 201711.05

Οι Ρώσοι σίγουρα γελάνε όταν βλέπουν τη δική μας ρωσική σαλάτα.

Φελισέτ: Η μοναδική γάτα που ταξίδεψε στο διάστημα

Περίεργα22 Νοε 201708.05

Όλοι θυμούνται τη σοβιετική σκυλίτσα Λάικα που ταξίδεψε στο διάστημα, αλλά πόσοι θυμούνται τη γαλλική γάτα Φελισέτ που έκανε κάτι παρόμοιο;

Είναι αυτά τα βαγόνια τρένου του μέλλοντος;

Περίεργα21 Νοε 201720.05

Οι επιβάτες που θα ταξιδεύουν με αυτό το τρένο το πιο πιθανόν είναι πως δεν θα θέλουν να… κατέβουν!

Το πιο εμβληματικό γήπεδο τένις!

Περίεργα21 Νοε 201717.05

Το πιο εμβληματικό γήπεδο τένις που είδατε ποτέ, στο εσωτερικό εκκλησίας του 16ου αιώνα στο Μιλάνο.

Εικόνες Πριν & Μετά που δείχνουν πόσο έχει αλλάξει ο κόσμος!

Περίεργα21 Νοε 201714.05

Αξιοθέατα, γειτονιές, τοπία παρουσιάζονται πώς ήταν στην αρχική τους μορφή και πώς είναι σήμερα, σε μια δραματική πολλές φορές μεταμόρφωση.

Υπόγειο μπαρ «κρύβεται» σε κελάρι του 18ου αιώνα

Περίεργα21 Νοε 201711.05

Το κελάρι ανακαλύφθηκε πρόσφατα στη Βιέννη και πλέον στεγάζει ένα από τα ωραιότερα υπόγεια μπαρ της πόλης!

Ένα σπάνιο προικοσύμφωνο του 1671!

Περίεργα21 Νοε 201708.05

Η αγωνία του πατέρα της νύφης να αποκαταστήσει την κόρη του που έχει και το κατιτίς της…