27

ΙΟΥΝ
2017

Μπύρα που μυρίζει σαν... επιδόρπιο!

Μπύρα με άρωμα… μπισκότων!

17 Φεβ 201717.05

Η ζυθοποιία στη Βιρτζίνια Brewing Company δημιουργεί μια μπύρα που αρωματίζεται με μπισκότα Oreo και θυμίζει… επιδόρπιο. Η “Hornswoggler” μόλις κυκλοφόρησε στις αρχές του 2017 έγινε αμέσως sold out, αφού οι καταναλωτές έδειξαν να την προτιμούν πολύ.

perierga.gr - Μπύρα με άρωμα... μπισκότων!

“Πήραμε τη σοκολάτα από εκατοντάδες κιλά Oreo και την αναμείξαμε με το κριθάρι. Η μπύρα στη συνέχεια ζυμώθηκε όπως έπρεπε και μας έδωσε ένα γλυκό γευστικό αποτέλεσμα. Την σερβίρουμε αν θέλετε με κερασάκι”, λέει ο υπεύθυνος της εταιρείας παραγωγής, που ετοιμάζεται να βγάλει στην αγορά μια νέα παρτίδα.

perierga.gr - Μπύρα με άρωμα... μπισκότων!

perierga.gr
ΣΑΣ ΑΡΕΣΕ;(0)

Naypyidaw: Η άδεια πρωτεύουσα της Μιανμάρ!

Περίεργα25 Ιουν 201715.05

Μια πόλη που είναι 4 φορές μεγαλύτερη από το Λονδίνο αλλά παραμένει σχεδόν άδεια.

Βρέθηκε προσθετικό μέλος… 3.000 ετών!

Περίεργα25 Ιουν 201712.05

Μια εντυπωσιακή ανακάλυψη στην Αίγυπτο

Το ελληνικό χωριό που η μέρα ξεκινά τη… νύχτα!

Περίεργα25 Ιουν 201708.05

Το πιο γραφικό ίσως ορεινό χωριό, ο Χριστός Ραχών Ικαρίας, ζει τη… νύχτα!

Ασυνήθιστες συσκευασίες τροφίμων! (photos)

Περίεργα24 Ιουν 201718.05

Εντυπωσιάζουν με την εφευρετικότητα και την εξυπνάδα του δημιουργού τους...

Γιατί ξεχνάμε πηγαίνοντας από το ένα δωμάτιο στο άλλο;

Περίεργα24 Ιουν 201715.05

Ξεκινάς με πρόθεση να πραγματοποιήσεις κάτι και αλλάζοντας δωμάτιο έχεις ήδη ξεχάσει τι ήθελες να κάνεις.

Πώς αεροδρόμιο καταπολεμά την ηχορύπανση με την αρχιτεκτονική τοπίου;

Περίεργα24 Ιουν 201711.05

Είναι το τρίτο πιο πολυσύχναστο αεροδρόμιο στην Ευρώπη και ένα από τα πιο πολυσύχναστα στον κόσμο.

Σκύλος παίρνει μόνος το λεωφορείο και πηγαίνει στο πάρκο!

Περίεργα24 Ιουν 201708.05

Όταν ο ιδιοκτήτης του δεν μπορεί, εκείνος ξέρει τον δρόμο...

Πικραμένος γεωπόνος πήρε την τέλεια εκδίκηση για το δέντρο που του έκοψαν!

Περίεργα23 Ιουν 201720.05

Μια ιστορία «θανάτου, νέας ζωής και εκδίκησης».

Στην Ιαπωνία το σχολείο το καθαρίζουν οι μαθητές!

Περίεργα23 Ιουν 201717.05

Σε κάποια μέρη της Ιαπωνίας, οι μαθητές αφιερώνουν περίπου 20 λεπτά καθημερινά για να καθαρίσουν την τάξη τους.

Tο μυστικό του βράχου του Γιβραλτάρ

Περίεργα23 Ιουν 201714.05

Ένας μεγάλος ασβεστολιθικός μονόλιθος σκάφτηκε για να “φιλοξενήσει” 6 άντρες κλεισμένους στο εσωτερικό του




Κτήμα Χρηστίδη


Typosthes.gr - Twitter

Mollers


Typosthes.gr - Facebook