27

ΜΑΡ
2017

Μπύρα που μυρίζει σαν... επιδόρπιο!

Μπύρα με άρωμα… μπισκότων!

17 Φεβ 201717.05

Η ζυθοποιία στη Βιρτζίνια Brewing Company δημιουργεί μια μπύρα που αρωματίζεται με μπισκότα Oreo και θυμίζει… επιδόρπιο. Η “Hornswoggler” μόλις κυκλοφόρησε στις αρχές του 2017 έγινε αμέσως sold out, αφού οι καταναλωτές έδειξαν να την προτιμούν πολύ.

perierga.gr - Μπύρα με άρωμα... μπισκότων!

“Πήραμε τη σοκολάτα από εκατοντάδες κιλά Oreo και την αναμείξαμε με το κριθάρι. Η μπύρα στη συνέχεια ζυμώθηκε όπως έπρεπε και μας έδωσε ένα γλυκό γευστικό αποτέλεσμα. Την σερβίρουμε αν θέλετε με κερασάκι”, λέει ο υπεύθυνος της εταιρείας παραγωγής, που ετοιμάζεται να βγάλει στην αγορά μια νέα παρτίδα.

perierga.gr - Μπύρα με άρωμα... μπισκότων!

perierga.gr
ΣΑΣ ΑΡΕΣΕ;(0)

Φυλή του Αμαζονίου ζει μέχρι τα βαθιά γεράματα χωρίς καρδιαγγειακά προβλήματα!

Περίεργα27 Μαρ 201708.05

Η καρδιά ενός 75χρονου της φυλής είναι σαν αυτήν που έχει ένας 20χρονος

Η Κίνα δημιουργεί τεράστιο Εθνικό Πάρκο για να σώσει είδη ζώων προς εξαφάνιση

Περίεργα26 Μαρ 201720.05

Θα είναι μεγαλύτερο από το Yellowstone και θα δημιουργηθεί για να σωθούν η τίγρη της Σιβηρίας και η λεοπάρδαλη Αμούρ.

Mετατρέποντας τη μόλυνση σε πίνακες ζωγραφικής (photos)

Περίεργα26 Μαρ 201717.05

Ένας φωτογράφος από τη Νέα Υόρκη είδε σε ένα μολυσμένο κανάλι στο Μπρούκλιν ολόκληρους... πίνακες ζωγραφικής

Ρομποτικός κήπος κινείται προς αναζήτηση… ήλιου!

Περίεργα26 Μαρ 201713.05

Παρακολουθεί τις ανάγκες των φυτών που φιλοξενεί στο εσωτερικό του και αναζητά πηγές φωτός...

Η Νορβηγία σχεδιάζει το πρώτο τούνελ για πλοία στον κόσμο

Περίεργα26 Μαρ 201711.05

Η Νορβηγία ετοιμάζεται να προχωρήσει στην υλοποίηση ενός φιλόδοξου σχεδίου για την κατασκευή του πρώτου τούνελ στον κόσμο για πλοία.

Πώς μια ανύπαρκτη πόλη έγινε αληθινή

Περίεργα26 Μαρ 201708.05

Στη δεκαετία του 1930 μια μικρή πόλη με το όνομα Agloe εμφανίστηκε ξαφνικά στους χάρτες της Νέας Υόρκης

Τι έβαζαν οι Νεάντερταλ στο τραπέζι τους

Περίεργα25 Μαρ 201714.05


Τι έδειξε η ανάλυση DNA


Τα νέα «φουτουριστικά» γραφεία της Google! (photos)

Περίεργα25 Μαρ 201711.05

Θα δημιουργηθούν με φουτουριστικό design και όλες τις τελευταίες τεχνολογικές εξελίξεις στον τομέα της εξοικονόμησης ενέργειας.