20

ΦΕΒ
2018

Μπύρα που μυρίζει σαν... επιδόρπιο!

Μπύρα με άρωμα… μπισκότων!

17 Φεβ 201717.05

Η ζυθοποιία στη Βιρτζίνια Brewing Company δημιουργεί μια μπύρα που αρωματίζεται με μπισκότα Oreo και θυμίζει… επιδόρπιο. Η “Hornswoggler” μόλις κυκλοφόρησε στις αρχές του 2017 έγινε αμέσως sold out, αφού οι καταναλωτές έδειξαν να την προτιμούν πολύ.

perierga.gr - Μπύρα με άρωμα... μπισκότων!

“Πήραμε τη σοκολάτα από εκατοντάδες κιλά Oreo και την αναμείξαμε με το κριθάρι. Η μπύρα στη συνέχεια ζυμώθηκε όπως έπρεπε και μας έδωσε ένα γλυκό γευστικό αποτέλεσμα. Την σερβίρουμε αν θέλετε με κερασάκι”, λέει ο υπεύθυνος της εταιρείας παραγωγής, που ετοιμάζεται να βγάλει στην αγορά μια νέα παρτίδα.

perierga.gr - Μπύρα με άρωμα... μπισκότων!

perierga.gr
ΣΑΣ ΑΡΕΣΕ;(0)

Typosthes.gr Social Media Awards 2017

Σε ροζ αγγελίες βρέθηκε να... φιγουράρει μια 80χρονη, παρά τη θέληση της

Περίεργα20 Φεβ 201817.05

«Με έπαιρναν και μου ζητούσαν ραντεβού»

Το τελευταίο, ανέγγιχτο δάσος του πλανήτη

Περίεργα20 Φεβ 201815.05

Τα απομακρυσμένα δάση του βορειοανατολικού Περού είναι τεράστια ώστε τα σύννεφα που σχηματίζονται από πάνω τους μπορούν να επηρεάσουν τις βροχοπτώσεις στις ΗΠΑ

Μέρη του πλανήτη που πρωταγωνιστούν σε αγαπημένες ταινίες

Περίεργα20 Φεβ 201812.51

Με πολλές γνώριμες σκηνές γυρισμένες σε Αμερική και Αγγλία γνωστές παλιές αλλά και πρόσφατες ταινίες μας συστήνονται ξανά.

Ο Πούτιν αφήνει τους δικαστικούς να οδηγούν ακόμη και... μεθυσμένοι

Περίεργα18 Φεβ 201815.05

Τροποποιείται ο κώδικας οδικής κυκλοφορίας

42.000 σπίρτα παίρνουν φωτιά! (ΒΙΝΤΕΟ)

Περίεργα18 Φεβ 201815.05

Ένας νεαρός, ονόματι Γουάλας κατάφερε να γίνει viral στο διαδίκτυο, υλοποιώντας μια απρόσμενη ιδέα που του ήρθε στο μυαλό

Ο πιο καλός ο μαθητής... φορούσε Αρμάνι

Περίεργα18 Φεβ 201811.05

Οι γνώσεις στην Ιαπωνία κοστίζουν... κάτι παραπάνω

Ένα νησί φτιαγμένο από πλαστικά μπουκάλια!

Περίεργα18 Φεβ 201808.05

Ένα διαφορετικό είδος διακοπών υπόσχεται αυτό το νησί που βρίσκεται κοντά σε έναν από τους πιο δημοφιλής εξωτικούς προορισμούς του κόσμου, την Καραϊβική.

Ο δρόμος που πετούν πουλιά κατά χιλιάδες!

Περίεργα17 Φεβ 201820.05

Στο βίντεο θα δείτε πουλιά πετούν κατά χιλιάδες πάνω από τα κεφάλια των οδηγών δημιουργώντας ένα μοναδικό θέαμα.

Παρθένα ετών 29 σε τέσσερις μήνες θα γεννήσει το πρώτο της παιδί

Περίεργα17 Φεβ 201815.05

Μπορεί να ακούγεται απίστευτο, αλλά σε τέσσερις μήνες μια 29χρονη γυναίκα από τον Καναδά θα φέρει στον κόσμο το πρώτο της παιδί, χωρίς να έχει κάνει ποτέ σεξ στη ζωή της.

Τα πιο γρήγορα ζώα στη γη

Περίεργα17 Φεβ 201811.05

Μπροστά στα ζώα της λίστας ακόμη και ο γρηγορότερος άνθρωπος του κόσμου, ο Usain Bolt, θα έμοιαζε… χελώνα!

Μασούτης


Mollers




Interlife Kids





Typosthes.gr - Twitter

Job Festival



Ελλήνων Κόσμημα



Typosthes.gr - Facebook