22

ΙΟΥΛ
2017

Το θέαμα είναι μοναδικό καθώς το χιόνι εκτοξεύεται στην πλατφόρμα επιβίβασης μετατρέποντας τους αναμένοντες επιβάτες σε... χιονανθρώπους

Τρένο μπαίνει σε σταθμό γεμάτο χιόνι

20 Μαρ 201714.05

Η κακοκαιρία πλήττει τη Νέα Υόρκη και το χιόνι έχει καλύψει τα πάντα. Ένα εντυπωσιακό βίντεο κάνει το γύρο του διαδικτύου με ένα τρένο να μπαίνει με ταχύτητα στο σταθμό Rhinecliff, ο οποίος είναι ανοιχτός και αρκετά εκατοστά χιονιού έχουν καλύψει τις ράγες. Το θέαμα είναι μοναδικό καθώς το χιόνι εκτοξεύεται στην πλατφόρμα επιβίβασης μετατρέποντας τους αναμένοντες επιβάτες σε… χιονανθρώπους!

Perierga.gr - Τρένο μπαίνει σε σταθμό γεμάτο χιόνι

Πολλοί άνθρωποι έπεσαν στο έδαφος καθώς η… χιονοστιβάδα τους κάλυψε. Ευτυχώς δεν αναφέρθηκαν τραυματισμοί και έτσι μπορούμε να γελάσουμε με το απίθανο περιστατικό.

  perierga.gr

ΣΑΣ ΑΡΕΣΕ;(0)

Σχολαστικά κλαδεμένα δέντρα σε κήπους! (photos)

Περίεργα22 Ιουλ 201717.05

Λειτουργούν ως καμουφλάζ για τα σπίτια και ομορφαίνουν τις κατοικίες.

100 καλλιτέχνες ζωγράφισαν σχολείο στο Παρίσι με εκπληκτικό αποτέλεσμα! (photos)

Περίεργα22 Ιουλ 201714.05

Ένα “βαρετό” σχολείο στο Παρίσι μεταμορφώνεται σε μια... γιορτή τέχνης και δημιουργικότητας

Ανακαλύφθηκε υποβρύχιο δάσος 50.000 ετών!

Περίεργα22 Ιουλ 201711.05

Το υποβρύχιο δάσος είναι ένας αρχαίος «παραμυθένιος κόσμος» που ανακαλύφθηκε στις ακτές της Αλαμπάμα...

Εντυπωσιακές σκάλες με ιδiαίτερο σχεδιασμό! (photos)

Περίεργα22 Ιουλ 201708.05

Οι σχεδιαστές ξεπερνούν κατά πολύ τον εαυτό τους στις ιδέες και στο design...

Μοναδική κατοικία με θέα στο απέραντο γαλάζιο!

Περίεργα21 Ιουλ 201721.05

Το σπίτι είναι χτισμένο σε μια νησίδα και έχει θέα στα τιρκουάζ νερά..

Τα “εταιρικά” χωριά της Βρετανίας του 19ου αιώνα!

Περίεργα21 Ιουλ 201718.05

Ολόκληρα χωριά για να στεγάσουν τους εργαζομένους και τις οικογένειές τους που σήμερα είναι μνημεία της UNESCO.

Η επαφή με την βρομιά έχει πολλά οφέλη για την υγεία!

Περίεργα21 Ιουλ 201715.05

Λίγο βρόμικα χέρια ή λίγη βρομιά κάτω από τα νύχια δεν είναι πάντα κακό, αναφέρουν οι επιστήμονες...

Διάλειμμα για καφέ στον κόσμο!

Περίεργα21 Ιουλ 201712.05

Δείτε πώς οι λάτρεις του καφέ σε όλο τον κόσμο απολαμβάνουν ένα ικανοποιητικό μεσημεριανό φλιτζάνι.

Οφθαλμίατροι αφαίρεσαν… 27 φακούς επαφής από τα μάτια μιας γυναίκας!

Περίεργα20 Ιουλ 201720.05

Νόμιζε ότι η ενόχληση που ένιωθε οφειλόταν στην ηλικία της.