23

ΣΕΠ
2017

Το θέαμα είναι μοναδικό καθώς το χιόνι εκτοξεύεται στην πλατφόρμα επιβίβασης μετατρέποντας τους αναμένοντες επιβάτες σε... χιονανθρώπους

Τρένο μπαίνει σε σταθμό γεμάτο χιόνι

20 Μαρ 201714.05

Η κακοκαιρία πλήττει τη Νέα Υόρκη και το χιόνι έχει καλύψει τα πάντα. Ένα εντυπωσιακό βίντεο κάνει το γύρο του διαδικτύου με ένα τρένο να μπαίνει με ταχύτητα στο σταθμό Rhinecliff, ο οποίος είναι ανοιχτός και αρκετά εκατοστά χιονιού έχουν καλύψει τις ράγες. Το θέαμα είναι μοναδικό καθώς το χιόνι εκτοξεύεται στην πλατφόρμα επιβίβασης μετατρέποντας τους αναμένοντες επιβάτες σε… χιονανθρώπους!

Perierga.gr - Τρένο μπαίνει σε σταθμό γεμάτο χιόνι

Πολλοί άνθρωποι έπεσαν στο έδαφος καθώς η… χιονοστιβάδα τους κάλυψε. Ευτυχώς δεν αναφέρθηκαν τραυματισμοί και έτσι μπορούμε να γελάσουμε με το απίθανο περιστατικό.

  perierga.gr

ΣΑΣ ΑΡΕΣΕ;(0)

10 μικρές πόλεις που μοιάζουν βγαλμένες από παραμύθι

Περίεργα23 Σεπ 201720.05

Συναγωνίζονται τις σύγχρονες μητροπόλεις στην ομορφιά τους, που είναι διαφορετική.

Ένα πολύχρωμο μουσείο παγωτού τώρα και στο Σαν Φρανσίσκο!

Περίεργα23 Σεπ 201717.05

Θα είναι ανοιχτό για τους επόμενους 5 μήνες

Γάλλος σεφ με 3 αστέρια Μισελέν ζητά να εξαιρεθεί από τον ταξιδιωτικό οδηγό

Περίεργα23 Σεπ 201714.05

Στην αίτησή του, ο Μπρα επικαλείται τη «μεγάλη πίεση» που αποτελεί η διάκριση του από τον οδηγό της Μισελέν.

Έξυπνο πόμολο αναγνωρίζει πρόσωπα

Περίεργα23 Σεπ 201711.05

Μεγαλύτερη αίσθηση ασφάλειας

Κάστρο από… βαμβάκι

Περίεργα23 Σεπ 201708.05

Το Pamukkale είναι ένα από τα κορυφαία αξιοθέατα της Τουρκίας, μία κάτασπρη πλαγιά με καταρράκτες, λιμνούλες, ποταμάκια σε διάφορα επίπεδα 

Οι πιο ατυχείς προβλέψεις στην ιστορία

Περίεργα22 Σεπ 201720.05

Πράγματα που σήμερα είναι δεδομένα, κάποτε ήταν απλά μια κακή ιδέα. Ατυχείς προβλέψεις που έγραψαν ιστορία.

Οι βοσκοί της Γαλλίας του 19ου αι. περπατούσαν με ξυλοπόδαρα!

Περίεργα22 Σεπ 201717.05

Για σημαντικούς λόγους λειτουργικότητας και εξυπηρέτησης των αναγκών τους...

Ένα ποτό μάς κάνει πιο δημιουργικούς!

Περίεργα22 Σεπ 201714.05

Είναι γνωστή η συμβουλή του Ernest Hemingway "γράψε μεθυσμένος, επεξεργάσου νηφάλιος"

Φυλακή μεταμορφώνεται σε καταπράσινη γειτονιά!

Περίεργα22 Σεπ 201711.05