30

ΜΑΪ
2017

Το θέαμα είναι μοναδικό καθώς το χιόνι εκτοξεύεται στην πλατφόρμα επιβίβασης μετατρέποντας τους αναμένοντες επιβάτες σε... χιονανθρώπους

Τρένο μπαίνει σε σταθμό γεμάτο χιόνι

20 Μαρ 201714.05

Η κακοκαιρία πλήττει τη Νέα Υόρκη και το χιόνι έχει καλύψει τα πάντα. Ένα εντυπωσιακό βίντεο κάνει το γύρο του διαδικτύου με ένα τρένο να μπαίνει με ταχύτητα στο σταθμό Rhinecliff, ο οποίος είναι ανοιχτός και αρκετά εκατοστά χιονιού έχουν καλύψει τις ράγες. Το θέαμα είναι μοναδικό καθώς το χιόνι εκτοξεύεται στην πλατφόρμα επιβίβασης μετατρέποντας τους αναμένοντες επιβάτες σε… χιονανθρώπους!

Perierga.gr - Τρένο μπαίνει σε σταθμό γεμάτο χιόνι

Πολλοί άνθρωποι έπεσαν στο έδαφος καθώς η… χιονοστιβάδα τους κάλυψε. Ευτυχώς δεν αναφέρθηκαν τραυματισμοί και έτσι μπορούμε να γελάσουμε με το απίθανο περιστατικό.

  perierga.gr

ΣΑΣ ΑΡΕΣΕ;(0)

Η πιο τρυφερή δουλειά στον κόσμο!

Περίεργα30 Μαϊ 201708.05

Αφήστε κατά μέρος ό,τι κάνετε και αν αγαπάτε τις γάτες μια τρυφερή δουλειά σάς περιμένει στην Ιρλανδία!

Το παράξενο σπίτι των… φλιτζανιών! (photos)

Περίεργα29 Μαϊ 201720.05

Είναι σχεδόν κατασκευασμένο από φλιτζάνια, ενώ οι επισκέπτες μπορούν να αφήσουν το δικό τους!

O πίθηκος με τα… ανθρώπινα μάτια! (photos)

Περίεργα29 Μαϊ 201719.05

Ντροπαλό βλέμμα και εκφραστικά μάτια θυμίζουν ανθρώπινα χρακτηριστικά!

Γιατί τα μωρά λένε πρώτα… “μπαμπά”;

Περίεργα29 Μαϊ 201717.05

Τα μωρά σε όλο τον κόσμο λένε για πρώτη φορά τη λέξη "μπαμπά" και όχι κάποια άλλη...

Τα κοράκια στον Πύργο του Λονδίνου ζουν… βασιλικά!

Περίεργα29 Μαϊ 201714.05

Είναι οι παράξενοι φύλακές του εδώ και αιώνες!

“Αιωρούμενος” κήπος στο κέντρο της Σεούλ! (photos)

Περίεργα29 Μαϊ 201711.05

Ένας “παροπλισμένος” δρόμος στη Σεούλ αποκτά νέα χρήση.

Αυτό είναι το μεγαλύτερο αεροπλάνο στον κόσμο! (ΦΩΤΟ)

Περίεργα28 Μαϊ 201720.05

Το Antonov An-225 Mriya είναι το μεγαλύτερο αεροπλάνο στον κόσμο και κατασκευάστηκε το 1988 στην τότε Σοβιετική Ένωση. 

Πανέμορφη πόλη χτισμένη σε κρατήρα μετεωρίτη! (photos)

Περίεργα28 Μαϊ 201717.05

Η πόλη του Nordlingen στη Βαυαρία είναι πανέμορφη και χτισμένη σε ένα περίεργο ελλειψοειδές σχήμα.

Απίστευτο: Ρουφήχτρα 30 μέτρων εμφανίστηκε στην Κέρκυρα! (ΒΙΝΤΕΟ)

Περίεργα28 Μαϊ 201715.11

Παλιρροιακή δίνη στη θάλασσα της Κέρκυρας!

Τα πιο όμορφα πρωινά σε απόλυτη συμμετρία! (photos)

Περίεργα28 Μαϊ 201714.05

Ο σύζυγος δημιουργεί κάθε πρωί μικρά γευστικά έργα τέχνης για την γυναίκα του

ΕΛΠΕ


3E banner

Κτήμα Χρηστίδη


Typosthes.gr - Twitter

Gellyfishes


Typosthes.gr - Facebook