31

ΜΑΡ
2017

Το θέαμα είναι μοναδικό καθώς το χιόνι εκτοξεύεται στην πλατφόρμα επιβίβασης μετατρέποντας τους αναμένοντες επιβάτες σε... χιονανθρώπους

Τρένο μπαίνει σε σταθμό γεμάτο χιόνι

20 Μαρ 201714.05

Η κακοκαιρία πλήττει τη Νέα Υόρκη και το χιόνι έχει καλύψει τα πάντα. Ένα εντυπωσιακό βίντεο κάνει το γύρο του διαδικτύου με ένα τρένο να μπαίνει με ταχύτητα στο σταθμό Rhinecliff, ο οποίος είναι ανοιχτός και αρκετά εκατοστά χιονιού έχουν καλύψει τις ράγες. Το θέαμα είναι μοναδικό καθώς το χιόνι εκτοξεύεται στην πλατφόρμα επιβίβασης μετατρέποντας τους αναμένοντες επιβάτες σε… χιονανθρώπους!

Perierga.gr - Τρένο μπαίνει σε σταθμό γεμάτο χιόνι

Πολλοί άνθρωποι έπεσαν στο έδαφος καθώς η… χιονοστιβάδα τους κάλυψε. Ευτυχώς δεν αναφέρθηκαν τραυματισμοί και έτσι μπορούμε να γελάσουμε με το απίθανο περιστατικό.

  perierga.gr

ΣΑΣ ΑΡΕΣΕ;(0)

Κτήρια και αξιοθέατα… αλλιώς!

Περίεργα30 Μαρ 201720.05

Ο καλλιτέχνης χρησιμοποιεί χαρτί και δίνει... ζωή στα κτήρια.

Η τίγρης της Τασμανίας που εξαφανίστηκε το 1936 μπορεί να ζει!

Περίεργα30 Μαρ 201717.05

Εξαφανίστηκε πριν από 81 χρόνια και οι επιστήμονες αναζητούν ξανά τα ίχνη της...

Τα πολύχρωμα σπίτια του Σαν Φρανσίσκο!

Περίεργα30 Μαρ 201714.05

Βαμμένα στα χρώματα των ζαχαρωτών δεν μπορεί παρά να τραβήξουν τα βλέμματα...

Κακοποιοί ήθελαν να κλέψουν τη σορό του Έντσο Φεράρι για λύτρα

Περίεργα30 Μαρ 201711.05

Οι επίδοξοι δράστες σχεδίαζαν να ζητήσουν λύτρα από την οικογένεια του Φεράρι ή από την εταιρεία του.

Φοβερό! Έμβρυο αναπτυσσόταν μέσα σε αγοράκι 10 μηνών

Περίεργα30 Μαρ 201708.05

Πρόκειται για τη σπάνια περίπτωση απορρόφησης εμβρύου

Μπουκάλι κρασιού που δεν… λερώνει! (video)

Περίεργα29 Μαρ 201720.05

Συνήθως χρησιμοποιούμε μια πετσέτα για να αποτρέψουμε το ενοχλητικό στάξιμο του κρασιού στο λαιμό της φιάλης...

“Ανθισμένες” τούρτες καλωσορίζουν την άνοιξη! (photos)

Περίεργα29 Μαρ 201711.05

Υπέροχες γλυκές δημιουργίες που διακοσμούνται με ανθισμένα λουλούδια...

H συντομότερη σιδηροδρομική γραμμή στον κόσμο