25

ΣΕΠ
2017

Η καλλιτέχνις βλέπει τα σκονισμένα οχήματα σαν καμβά

Γκράφιτι σε βρόμικα αυτοκίνητα!

21 Απρ 201708.05

Η Nikita Golubev είναι Ρωσίδα καλλιτέχνις που εμπνέεται από τα σκονισμένα αυτοκίνητα που συναντά στον δρόμο της. Η ίδια βλέπει την σκόνη πάνω στο μέταλλο σαν πρωτότυπο και ιδανικό καμβά για να δημιουργήσει τα έργα της.

perierga.gr - Γκράφιτι σε βρόμικα αυτοκίνητα!

Έτσι επιλέγει ένα όχημα και στη συνέχεια σχεδιάζει πάνω στην σκόνη αυτό που έχει φανταστεί ότι ταιριάζει σε κάθε περίπτωση. Το αποτέλεσμα είναι η έκπληξη των ιδιοκτητών ότα βλέπουν τα ζωγραφισμένα αυτοκίνητά τους αλλά και ο θαυμασμός για το αποτέλεσμα.

perierga.gr - Γκράφιτι σε βρόμικα αυτοκίνητα!
perierga.gr - Γκράφιτι σε βρόμικα αυτοκίνητα!
perierga.gr - Γκράφιτι σε βρόμικα αυτοκίνητα!
perierga.gr - Γκράφιτι σε βρόμικα αυτοκίνητα!
perierga.gr - Γκράφιτι σε βρόμικα αυτοκίνητα!
perierga.gr - Γκράφιτι σε βρόμικα αυτοκίνητα!

perierga.gr

ΣΑΣ ΑΡΕΣΕ;(0)

Σας έπιασε κόκκινο; Προσγειώνεται… αεροπλάνο!

Περίεργα24 Σεπ 201720.05

Ο δρόμος που οδηγεί από το Γιβραλτάρ στη γειτονική Ισπανία περνάει μέσα από το αεροδρόμιο και τέμνει κάθετα τον αεροδιάδρομο.

Μια παράξενη λίμνη με… κηλίδες στον Καναδά!

Περίεργα24 Σεπ 201717.05

Μια παράξενη λίμνη που σχηματίζει στην επιφάνειά της χρωματιστές κηλίδες

Το πρωινό γεύμα σε 20 χώρες του κόσμου

Περίεργα24 Σεπ 201714.05

Και μη φανταστείτε καφεδάκι και καμιά τυροπιτούλα στα γρήγορα! Μιλάμε για πρωινό με τα όλα του…

Το αναψυκτικό «John Lemon» μετονομάζεται κατόπιν απαίτησης της Γιόκο Όνο

Περίεργα24 Σεπ 201711.05

Άτακτη υποχώρηση σήμανε η πολωνική εταιρεία αναψυκτικών, η οποία κυκλοφορεί δροσιστικό με επωνυμία «John Lemon», μετά την απειλή μήνυσης από την Γιόκο Όνο, χήρα του Τζον Λένον.

Καλλιτέχνης μετατρέπει τις λέξεις σε… σχήματα!

Περίεργα24 Σεπ 201708.05

Η δημιουργικότητα κάνει τα γράμματα... εικόνες!

10 μικρές πόλεις που μοιάζουν βγαλμένες από παραμύθι

Περίεργα23 Σεπ 201720.05

Συναγωνίζονται τις σύγχρονες μητροπόλεις στην ομορφιά τους, που είναι διαφορετική.

Ένα πολύχρωμο μουσείο παγωτού τώρα και στο Σαν Φρανσίσκο!

Περίεργα23 Σεπ 201717.05

Θα είναι ανοιχτό για τους επόμενους 5 μήνες

Γάλλος σεφ με 3 αστέρια Μισελέν ζητά να εξαιρεθεί από τον ταξιδιωτικό οδηγό

Περίεργα23 Σεπ 201714.05

Στην αίτησή του, ο Μπρα επικαλείται τη «μεγάλη πίεση» που αποτελεί η διάκριση του από τον οδηγό της Μισελέν.

Έξυπνο πόμολο αναγνωρίζει πρόσωπα

Περίεργα23 Σεπ 201711.05

Μεγαλύτερη αίσθηση ασφάλειας

Κάστρο από… βαμβάκι