23

ΙΟΥΛ
2017

Η καλλιτέχνις βλέπει τα σκονισμένα οχήματα σαν καμβά

Γκράφιτι σε βρόμικα αυτοκίνητα!

21 Απρ 201708.05

Η Nikita Golubev είναι Ρωσίδα καλλιτέχνις που εμπνέεται από τα σκονισμένα αυτοκίνητα που συναντά στον δρόμο της. Η ίδια βλέπει την σκόνη πάνω στο μέταλλο σαν πρωτότυπο και ιδανικό καμβά για να δημιουργήσει τα έργα της.

perierga.gr - Γκράφιτι σε βρόμικα αυτοκίνητα!

Έτσι επιλέγει ένα όχημα και στη συνέχεια σχεδιάζει πάνω στην σκόνη αυτό που έχει φανταστεί ότι ταιριάζει σε κάθε περίπτωση. Το αποτέλεσμα είναι η έκπληξη των ιδιοκτητών ότα βλέπουν τα ζωγραφισμένα αυτοκίνητά τους αλλά και ο θαυμασμός για το αποτέλεσμα.

perierga.gr - Γκράφιτι σε βρόμικα αυτοκίνητα!
perierga.gr - Γκράφιτι σε βρόμικα αυτοκίνητα!
perierga.gr - Γκράφιτι σε βρόμικα αυτοκίνητα!
perierga.gr - Γκράφιτι σε βρόμικα αυτοκίνητα!
perierga.gr - Γκράφιτι σε βρόμικα αυτοκίνητα!
perierga.gr - Γκράφιτι σε βρόμικα αυτοκίνητα!

perierga.gr

ΣΑΣ ΑΡΕΣΕ;(0)

Οι έξυπνοι ζουν περισσότερο!

Περίεργα23 Ιουλ 201717.05

Σύμφωνα με νέα έρευνα που δημοσιεύτηκε στο British Medical Journal, οι ευφυέστεροι άνθρωποι ζουν περισσότερο.

Βουτιά χωρίς εξοπλισμό στην πιο βαθιά πισίνα του κόσμου!

Περίεργα23 Ιουλ 201714.05

Η πισίνα Y-40 βρίσκεται στην Ιταλία και έχει βάθος 40 μέτρα

Γέφυρα φωτίζεται με… όλα τα χρώματα του φάσματος (photos)

Περίεργα23 Ιουλ 201711.05

Η γέφυρα Nhat Tan στο Ανόι αποκτά 16,7 εκατομμύρια διαφορετικά χρώματα!

Ένα ζεστό ρόφημα το καλοκαίρι… δροσίζει καλύτερα!

Περίεργα23 Ιουλ 201708.05

Μην πίνετε κρύα ροφήματα στις υψηλές καλοκαιρινές θερμοκρασίες αν θέλετε να δροσιστείτε...

Σχολαστικά κλαδεμένα δέντρα σε κήπους! (photos)

Περίεργα22 Ιουλ 201717.05

Λειτουργούν ως καμουφλάζ για τα σπίτια και ομορφαίνουν τις κατοικίες.

100 καλλιτέχνες ζωγράφισαν σχολείο στο Παρίσι με εκπληκτικό αποτέλεσμα! (photos)

Περίεργα22 Ιουλ 201714.05

Ένα “βαρετό” σχολείο στο Παρίσι μεταμορφώνεται σε μια... γιορτή τέχνης και δημιουργικότητας

Ανακαλύφθηκε υποβρύχιο δάσος 50.000 ετών!

Περίεργα22 Ιουλ 201711.05

Το υποβρύχιο δάσος είναι ένας αρχαίος «παραμυθένιος κόσμος» που ανακαλύφθηκε στις ακτές της Αλαμπάμα...

Εντυπωσιακές σκάλες με ιδiαίτερο σχεδιασμό! (photos)

Περίεργα22 Ιουλ 201708.05

Οι σχεδιαστές ξεπερνούν κατά πολύ τον εαυτό τους στις ιδέες και στο design...

Μοναδική κατοικία με θέα στο απέραντο γαλάζιο!

Περίεργα21 Ιουλ 201721.05

Το σπίτι είναι χτισμένο σε μια νησίδα και έχει θέα στα τιρκουάζ νερά..