24

ΑΠΡ
2017

Η καλλιτέχνις βλέπει τα σκονισμένα οχήματα σαν καμβά

Γκράφιτι σε βρόμικα αυτοκίνητα!

21 Απρ 201708.05

Η Nikita Golubev είναι Ρωσίδα καλλιτέχνις που εμπνέεται από τα σκονισμένα αυτοκίνητα που συναντά στον δρόμο της. Η ίδια βλέπει την σκόνη πάνω στο μέταλλο σαν πρωτότυπο και ιδανικό καμβά για να δημιουργήσει τα έργα της.

perierga.gr - Γκράφιτι σε βρόμικα αυτοκίνητα!

Έτσι επιλέγει ένα όχημα και στη συνέχεια σχεδιάζει πάνω στην σκόνη αυτό που έχει φανταστεί ότι ταιριάζει σε κάθε περίπτωση. Το αποτέλεσμα είναι η έκπληξη των ιδιοκτητών ότα βλέπουν τα ζωγραφισμένα αυτοκίνητά τους αλλά και ο θαυμασμός για το αποτέλεσμα.

perierga.gr - Γκράφιτι σε βρόμικα αυτοκίνητα!
perierga.gr - Γκράφιτι σε βρόμικα αυτοκίνητα!
perierga.gr - Γκράφιτι σε βρόμικα αυτοκίνητα!
perierga.gr - Γκράφιτι σε βρόμικα αυτοκίνητα!
perierga.gr - Γκράφιτι σε βρόμικα αυτοκίνητα!
perierga.gr - Γκράφιτι σε βρόμικα αυτοκίνητα!

perierga.gr

ΣΑΣ ΑΡΕΣΕ;(0)

Ο πρώτος άχρωμος καφές στον κόσμο είναι γεγονός!

Περίεργα24 Απρ 201700.23

Αποτελείται από ανώτερης ποιότητας ποικιλία Αράμπικα και δεν περιέχει συντηρητικά

Ένα βρετανικό χωριό βγαλμένο από άλλη εποχή!

Περίεργα22 Απρ 201716.05

Στις ακτές του βόρειου Γιορκσάιρ ένα μικρό ψαροχώρι κερδίζει τις εντυπώσεις με τη γοητεία του...

Φωτογραφίες από τη φύση της Ιαπωνίας μοιάζουν με ακουαρέλες!

Περίεργα22 Απρ 201713.05

Η ομορφιά της Ιαπωνίας αποτυπώνεται στο φακό σαν πίνακας ζωγραφικής.

Emil Krebs: Ο άνθρωπος που μιλούσε 68 γλώσσες!

Περίεργα22 Απρ 201710.15

Ήταν μια γλωσσική μεγαλοφυΐα του γερμανικού Υπουργείου Εξωτερικών

Κολύμπησε με μια ανάσα κάτω από τον πάγο για 175 μέτρα!

Περίεργα21 Απρ 201720.05

Νέο παγκόσμιο ρεκόρ ελεύθερης κατάδυσης στα 175 μέτρα, κάτω από ένα λεπτό στρώμα πάγου

Από το διάστημα ξεχωρίζουν ακόμα τα σύνορα Ανατολικού και Δυτικού Βερολίνου

Περίεργα21 Απρ 201714.05

Σχεδόν τρεις δεκαετίες μετά την πτώση του τείχους του Βερολίνου ο διαχωρισμός είναι ακόμη ορατός από ψηλά

Τρέχουν οι φίλοι σου, τρέχεις και εσύ

Περίεργα21 Απρ 201711.05

Μεγάλη η επιρροή που ασκεί ο φιλικός περίγυρος στο θέμα της σωματικής άσκησης, σύμφωνα με μελέτη με Ελληνα επικεφαλής

Γκράφιτι σε βρόμικα αυτοκίνητα!

Περίεργα21 Απρ 201708.05

Η καλλιτέχνις βλέπει τα σκονισμένα οχήματα σαν καμβά

Παίκτης σούταρε και η μπάλα βρέθηκε 1.800 χιλιόμετρα μακριά!

Περίεργα20 Απρ 201720.05

Ένα σουτ ήταν αρκετό για να κάνει μια μπάλα να βρεθεί 1.800 χιλιόμετρα μακριά στη Νορβηγία

Υπολογιστής με τεχνητή νοημοσύνη θριαμβεύει στο πόκερ!

Περίεργα20 Απρ 201718.05

Κατατρόπωσε τους ανθρώπους κερδίζοντας 250.000 δολάρια τα οποία θα διατεθούν για τη βελτίωσή της