25

ΜΑΪ
2017

Η καλλιτέχνις βλέπει τα σκονισμένα οχήματα σαν καμβά

Γκράφιτι σε βρόμικα αυτοκίνητα!

21 Απρ 201708.05

Η Nikita Golubev είναι Ρωσίδα καλλιτέχνις που εμπνέεται από τα σκονισμένα αυτοκίνητα που συναντά στον δρόμο της. Η ίδια βλέπει την σκόνη πάνω στο μέταλλο σαν πρωτότυπο και ιδανικό καμβά για να δημιουργήσει τα έργα της.

perierga.gr - Γκράφιτι σε βρόμικα αυτοκίνητα!

Έτσι επιλέγει ένα όχημα και στη συνέχεια σχεδιάζει πάνω στην σκόνη αυτό που έχει φανταστεί ότι ταιριάζει σε κάθε περίπτωση. Το αποτέλεσμα είναι η έκπληξη των ιδιοκτητών ότα βλέπουν τα ζωγραφισμένα αυτοκίνητά τους αλλά και ο θαυμασμός για το αποτέλεσμα.

perierga.gr - Γκράφιτι σε βρόμικα αυτοκίνητα!
perierga.gr - Γκράφιτι σε βρόμικα αυτοκίνητα!
perierga.gr - Γκράφιτι σε βρόμικα αυτοκίνητα!
perierga.gr - Γκράφιτι σε βρόμικα αυτοκίνητα!
perierga.gr - Γκράφιτι σε βρόμικα αυτοκίνητα!
perierga.gr - Γκράφιτι σε βρόμικα αυτοκίνητα!

perierga.gr

ΣΑΣ ΑΡΕΣΕ;(0)

Ένα υπέροχο μεσαιωνικό χωριό στη Γαλλία! (photos)

Περίεργα25 Μαϊ 201711.25

Ένα από τα ωραιότερα γαλλικά χωριά που από τον 19ο αιώνα αποτελεί στολίδι της ευρύτερης περιοχής Aveyron.

ΑΥΤΟΣ είναι ο ΜΑΥΡΟΣ καφές που κάνει θραύση στο Instagram (photos)

Περίεργα24 Μαϊ 201720.05

Μετά το μαύρο παγωτό ήρθε και το περίεργο ρόφημα

Ένα πολύχρωμο χωριό στις ακτές της Νάπολης (photos)

Περίεργα24 Μαϊ 201717.05

Ένα από τα ωραιότερα μεσογειακά νησιά που πλημμυρίζει χρώμα!

Απόκοσμα φυσικά έργα τέχνης από αλάτι στη Νεκρά Θάλασσα! (photos)

Περίεργα24 Μαϊ 201714.05

Περίπλοκοι γεωμετρικοί σχηματισμοί διαμορφωμένοι από τη φύση σε μοναδικά έργα κρυσταλλικής τέχνης.

Τελικά τα αντίθετα… δεν έλκονται, αποκαλύπτει νέα έρευνα!

Περίεργα23 Μαϊ 201720.05

Η επιθυμία μας να επιλέγουμε ανθρώπους σαν κι εμάς για συντρόφους, είναι πολύ πιο έντονη απ' όσο νομίζαμε.

Το πρώτο αυτοκίνητο που κατασκευάστηκε στην Ελλάδα

Περίεργα23 Μαϊ 201717.05

Το πρώτο ελληνικό αυτοκίνητο κατασκευάστηκε το 1918 από τον Νίκο Θεολόγου!

Ένα υποβρύχιο μουσείο αφιερωμένο σε κομμουνιστές ηγέτες και όχι μόνο!

Περίεργα23 Μαϊ 201715.50

Πάνω από 50 γλυπτά μπορούν να δουν όσοι καταδυθούν στη Μαύρη Θάλασσα..

100χρονες δίδυμες γιορτάζουν τα γενέθλιά τους σαν… κοριτσάκια! (photos)

Περίεργα23 Μαϊ 201714.05

Ντυμένες σαν μικρές πριγκίπισσες έκλεισαν έναν αιώνα ζωής!

Ηχητικά τατουάζ, που μπορείς να ακούσεις! (video)

Περίεργα23 Μαϊ 201711.06

Συνδυάζοντας την τέχνη της δερματοστιξίας με την εξέλιξη της τεχνολογίας, γεννήθηκαν τα Soundwave Tattoos...