20

ΦΕΒ
2018

Τα κεράσια, η καρύδα, το αβοκάντο και άλλα φρούτα αποφλοιώνονται από χρήστες για να δουν εκείνοι πώς μοιάζουν χωρίς φλούδα – και εμείς...

Πώς μοιάζουν γνωστά φρούτα χωρίς την φλούδα!

17 Ιουλ 201714.05

Κάποια φρούτα τα αποφλοιώνουμε και τα τρώμε, τα κάνουμε γλυκό ή μαρμελάδα αλλά είναι και ορισμένα που σπάνια ξεφλουδίζονται οπότε δεν ξέρουμε πώς είναι χωρίς την φλούδα τους. Τα κεράσια για παράδειγμα δεν τα ξεφλουδίζουμε, τις καρύδες, ενώ και αυτά που ξέρουμε πώς μοιάζουν ξεφλουδισμένα, έχει διαφορά να τα δούμε ολόκληρα χωρίς τον φλοιό τους. Τον ανανά, το καρπούζι, το βερίκοκο… Ρίξτε λοιπόν μια ματιά στη λίστα που ακολουθεί.

1. Καρπούζι
perierga.gr - Πώς μοιάζουν γνωστά φρούτα χωρίς την φλούδα!
2. Ροδάκινο
perierga.gr - Πώς μοιάζουν γνωστά φρούτα χωρίς την φλούδα!
3. Καρύδα
perierga.gr - Πώς μοιάζουν γνωστά φρούτα χωρίς την φλούδα!
4. Κεράσι
perierga.gr - Πώς μοιάζουν γνωστά φρούτα χωρίς την φλούδα!
5. Μανταρίνι
perierga.gr - Πώς μοιάζουν γνωστά φρούτα χωρίς την φλούδα!
6. Σταφύλι
perierga.gr - Πώς μοιάζουν γνωστά φρούτα χωρίς την φλούδα!
7. Blueberry
perierga.gr - Πώς μοιάζουν γνωστά φρούτα χωρίς την φλούδα!
8. Ντομάτα
perierga.gr - Πώς μοιάζουν γνωστά φρούτα χωρίς την φλούδα!
9. Κεράσι λευκό
perierga.gr - Πώς μοιάζουν γνωστά φρούτα χωρίς την φλούδα!
10. Αβοκάντο
perierga.gr - Πώς μοιάζουν γνωστά φρούτα χωρίς την φλούδα!

perierga.gr

ΣΑΣ ΑΡΕΣΕ;(0)

Typosthes.gr Social Media Awards 2017

Σε ροζ αγγελίες βρέθηκε να... φιγουράρει μια 80χρονη, παρά τη θέληση της

Περίεργα20 Φεβ 201817.05

«Με έπαιρναν και μου ζητούσαν ραντεβού»

Το τελευταίο, ανέγγιχτο δάσος του πλανήτη

Περίεργα20 Φεβ 201815.05

Τα απομακρυσμένα δάση του βορειοανατολικού Περού είναι τεράστια ώστε τα σύννεφα που σχηματίζονται από πάνω τους μπορούν να επηρεάσουν τις βροχοπτώσεις στις ΗΠΑ

Μέρη του πλανήτη που πρωταγωνιστούν σε αγαπημένες ταινίες

Περίεργα20 Φεβ 201812.51

Με πολλές γνώριμες σκηνές γυρισμένες σε Αμερική και Αγγλία γνωστές παλιές αλλά και πρόσφατες ταινίες μας συστήνονται ξανά.

Ο Πούτιν αφήνει τους δικαστικούς να οδηγούν ακόμη και... μεθυσμένοι

Περίεργα18 Φεβ 201815.05

Τροποποιείται ο κώδικας οδικής κυκλοφορίας

42.000 σπίρτα παίρνουν φωτιά! (ΒΙΝΤΕΟ)

Περίεργα18 Φεβ 201815.05

Ένας νεαρός, ονόματι Γουάλας κατάφερε να γίνει viral στο διαδίκτυο, υλοποιώντας μια απρόσμενη ιδέα που του ήρθε στο μυαλό

Ο πιο καλός ο μαθητής... φορούσε Αρμάνι

Περίεργα18 Φεβ 201811.05

Οι γνώσεις στην Ιαπωνία κοστίζουν... κάτι παραπάνω

Ένα νησί φτιαγμένο από πλαστικά μπουκάλια!

Περίεργα18 Φεβ 201808.05

Ένα διαφορετικό είδος διακοπών υπόσχεται αυτό το νησί που βρίσκεται κοντά σε έναν από τους πιο δημοφιλής εξωτικούς προορισμούς του κόσμου, την Καραϊβική.

Ο δρόμος που πετούν πουλιά κατά χιλιάδες!

Περίεργα17 Φεβ 201820.05

Στο βίντεο θα δείτε πουλιά πετούν κατά χιλιάδες πάνω από τα κεφάλια των οδηγών δημιουργώντας ένα μοναδικό θέαμα.

Παρθένα ετών 29 σε τέσσερις μήνες θα γεννήσει το πρώτο της παιδί

Περίεργα17 Φεβ 201815.05

Μπορεί να ακούγεται απίστευτο, αλλά σε τέσσερις μήνες μια 29χρονη γυναίκα από τον Καναδά θα φέρει στον κόσμο το πρώτο της παιδί, χωρίς να έχει κάνει ποτέ σεξ στη ζωή της.

Τα πιο γρήγορα ζώα στη γη

Περίεργα17 Φεβ 201811.05

Μπροστά στα ζώα της λίστας ακόμη και ο γρηγορότερος άνθρωπος του κόσμου, ο Usain Bolt, θα έμοιαζε… χελώνα!

Μασούτης


Mollers




Interlife Kids





Typosthes.gr - Twitter

Job Festival



Ελλήνων Κόσμημα



Typosthes.gr - Facebook