20

ΦΕΒ
2018

Παράξενο ορθογώνιο φεγγάρι φωτογραφήθηκε στον ουρανό του Μέιν.

Ορθογώνιο… φεγγάρι προκαλεί θεωρίες συνωμοσίας!

17 Ιουλ 201717.05

Παράξενο “ορθογώνιο φεγγάρι” φωτογράφησαν αστρονόμοι από το Maine, το οποίο παρατηρήθηκε στον ουρανό και η δημιουργία του οφείλεται στην ανάμειξη του κρύου και του θερμού αέρα. Υπό κανονικές συνθήκες, ο θερμότερος αέρας βρίσκεται κάτω από τον ψυχρότερο καθώς οι ακτίνες του ήλιου θερμαίνουν την επιφάνεια της Γης και αυτό ακτινοβολείται προς τα πάνω, ενώ η αναστροφή της θερμοκρασίας μπορεί να οδηγήσει σε οπτικές παραμορφώσεις.

perierga.gr - Ορθογώνιο... φεγγάρι προκαλεί θεωρίες συνωμοσίας!

Η ατμόσφαιρα της Γης, ενεργώντας ως φακός, παραμόρφωσε το χρώμα και το σχήμα του φεγγαριού, πάνω σην επιφάνεια της θάλασσας. Ωστόσο, η θέα του προκαλεί θεωρίες συνωμοσίας… Εκείνοι περιέγραψαν το φεγγάρι “σαν ένα γιγαντιαίο μπλοκ πάγου” πάνω από τον ορίζοντα, ενώ η ατμόσφαιρα ενήργησε ως φακός που διαστρέβλωσε το χρώμα και το σχήμα του, αλλά οι λάτρεις των παράδοξων φαινομένων, παρά τις επιστημονικές εξηγήσεις, είναι πεπεισμένοι ότι οι άλλες κοσμικές δυνάμεις λειτούργησαν.

perierga.gr - Ορθογώνιο... φεγγάρι προκαλεί θεωρίες συνωμοσίας!

ΣΑΣ ΑΡΕΣΕ;(0)

Typosthes.gr Social Media Awards 2017

Σε ροζ αγγελίες βρέθηκε να... φιγουράρει μια 80χρονη, παρά τη θέληση της

Περίεργα20 Φεβ 201817.05

«Με έπαιρναν και μου ζητούσαν ραντεβού»

Το τελευταίο, ανέγγιχτο δάσος του πλανήτη

Περίεργα20 Φεβ 201815.05

Τα απομακρυσμένα δάση του βορειοανατολικού Περού είναι τεράστια ώστε τα σύννεφα που σχηματίζονται από πάνω τους μπορούν να επηρεάσουν τις βροχοπτώσεις στις ΗΠΑ

Μέρη του πλανήτη που πρωταγωνιστούν σε αγαπημένες ταινίες

Περίεργα20 Φεβ 201812.51

Με πολλές γνώριμες σκηνές γυρισμένες σε Αμερική και Αγγλία γνωστές παλιές αλλά και πρόσφατες ταινίες μας συστήνονται ξανά.

Ο Πούτιν αφήνει τους δικαστικούς να οδηγούν ακόμη και... μεθυσμένοι

Περίεργα18 Φεβ 201815.05

Τροποποιείται ο κώδικας οδικής κυκλοφορίας

42.000 σπίρτα παίρνουν φωτιά! (ΒΙΝΤΕΟ)

Περίεργα18 Φεβ 201815.05

Ένας νεαρός, ονόματι Γουάλας κατάφερε να γίνει viral στο διαδίκτυο, υλοποιώντας μια απρόσμενη ιδέα που του ήρθε στο μυαλό

Ο πιο καλός ο μαθητής... φορούσε Αρμάνι

Περίεργα18 Φεβ 201811.05

Οι γνώσεις στην Ιαπωνία κοστίζουν... κάτι παραπάνω

Ένα νησί φτιαγμένο από πλαστικά μπουκάλια!

Περίεργα18 Φεβ 201808.05

Ένα διαφορετικό είδος διακοπών υπόσχεται αυτό το νησί που βρίσκεται κοντά σε έναν από τους πιο δημοφιλής εξωτικούς προορισμούς του κόσμου, την Καραϊβική.

Ο δρόμος που πετούν πουλιά κατά χιλιάδες!

Περίεργα17 Φεβ 201820.05

Στο βίντεο θα δείτε πουλιά πετούν κατά χιλιάδες πάνω από τα κεφάλια των οδηγών δημιουργώντας ένα μοναδικό θέαμα.

Παρθένα ετών 29 σε τέσσερις μήνες θα γεννήσει το πρώτο της παιδί

Περίεργα17 Φεβ 201815.05

Μπορεί να ακούγεται απίστευτο, αλλά σε τέσσερις μήνες μια 29χρονη γυναίκα από τον Καναδά θα φέρει στον κόσμο το πρώτο της παιδί, χωρίς να έχει κάνει ποτέ σεξ στη ζωή της.

Τα πιο γρήγορα ζώα στη γη

Περίεργα17 Φεβ 201811.05

Μπροστά στα ζώα της λίστας ακόμη και ο γρηγορότερος άνθρωπος του κόσμου, ο Usain Bolt, θα έμοιαζε… χελώνα!

Μασούτης


Mollers




Interlife Kids





Typosthes.gr - Twitter

Job Festival



Ελλήνων Κόσμημα



Typosthes.gr - Facebook