20

ΟΚΤ
2017

Δύο είδη δέντρων μεγαλώνουν σε έναν κορμό!

Παράξενο διπλό δέντρο!

13 Αυγ 201708.05

Μεταξύ των πόλεων Grana και Casorzo στο Piemonte της Ιταλίας μεγαλώνει ένα μοναδικό δέντρο. Γνωστό ως το «διπλό δέντρο της Casorzo», είναι μια μουριά στην κορυφή της οποίας αναπτύσσεται μια κερασιά, που ανεβαίνει πολύ παραπάνω. 

Κανείς δεν γνωρίζει με βεβαιότητα πώς συνέβη αυτό – πιθανώς κάποιο πουλί έριξε έναν σπόρο στην κορυφή της μουριάς και στη συνέχεια οι ρίζες δημιουργήθηκαν μέσα από την κουφάλα της φτάνοντας στο έδαφος. Αν και δεν είναι ασυνήθιστο δύο δέντρα να αυξάνονται παρασιτικά το ένα μαζί με το άλλο, η περίπτωση αυτή είναι σπάνια.


perierga.gr

ΣΑΣ ΑΡΕΣΕ;(0)

ΑΒ Βασιλόπουλος

Εντυπωσιακό και σπάνιο μανιτάρι που απειλείται με εξαφάνιση!

Περίεργα20 Οκτ 201720.05

Η κοινή ονομασία του είναι “τσαλακωμένο ροδάκινο

Σωλήνας λάβας στο φεγγάρι, το σημείο για τις πρώτες αποικίες

Περίεργα20 Οκτ 201717.05

Ο σωλήνας λάβας βρίσκεται στην περιοχή Marius Hills της σελήνης.

Veda Village: Ένα χωριό για χορτοφάγους!

Περίεργα20 Οκτ 201714.05

Το Veda Village είναι το πρώτο χορτοφαγικό οικιστικό συγκρότημα στη Ρωσία…

Το σεξ στο μέλλον θα γίνεται με φίλους και χωρίς κανένα ταμπού!

Περίεργα20 Οκτ 201712.05

Σύμφωνα με έρευνα γερμανικής ιστοσελίδας στο εγγύς μέλλον η δημιουργία οικογένειας δεν θα είναι ένα θέμα που θα απασχολεί τα ζευγάρια

Κινέζος πανεπιστημιακός: «Χάστε κιλά για να περάσετε τα μαθήματα»

Περίεργα19 Οκτ 201720.05

Αμφιλεγόμενη μέθοδος για τη μείωση της παχυσαρκίας

Ένας παραάξενος λόφος… αλατιού!

Περίεργα19 Οκτ 201717.05

Μια ασυνήθιστη φυσική δημιουργία στην Ουγγαρία!

Έργα τέχνης φτιαγμένα από παράξενα υλικά!

Περίεργα19 Οκτ 201714.05

Από καφέ και ταινία μέχρι κουτάκια αναψυκτικών και χυμούς, τα έργα τέχνης που θα δείτε στη συνέχεια είναι αποτέλεσμα σύνθεσης παράδοξων υλικών.

Γιατί πολλοί άνθρωποι δεν βλέπουν καθόλου όνειρα; Οι επιστήμονες εξηγούν

Περίεργα19 Οκτ 201708.05

Τι συμβαίνει με τα όνειρα επιτέλους; Γιατί δεν μπορούμε να θυμηθούμε τι όνειρο είδαμε ή δεν θυμόμαστε καν αν είδαμε κάποιο όνειρο; Τι μας συμβαίνει;

Ζώα που δεν έχουν καθόλου… φωτογένεια!

Περίεργα18 Οκτ 201721.05

Τα κλικ των φωτογράφων της άγριας ζωής που έχουν αρκετή πλάκα…