20

ΑΥΓ
2017

Είναι η ατραξιόν του καταστήματος

Εστιατόριο στην Ιαπωνία έχει για σερβιτόρους μαϊμούδες (video)

13 Αυγ 201711.05

Μαϊμούδες και όχι ανθρώπους έχει… «προσλάβει» ένα εστιατόριο στην Ιαπωνία για να σερβίρει τους πελάτες του.

Μάλιστα τα απίθανα ζωάκια έχουν γίνει η ατραξιόν του εστιατορίου και άνθρωποι από κάθε πλευρά του πλανήτη το επισκέπτονται για να σερβιριστούν από τα μαϊμουδάκια.

Όσο για φιλοδώρημα, αρκούνται σε μερικούς σπόρους σόγιας, ενώ ο ιδιοκτήτης πληρώνει τις μαϊμούδες με… μπανάνες.

«Είναι πιο κοντά από την οικογένειά μου. Τους κρατάω όλη μέρα και κοιμάμαι μαζί τους. Μόλις άρχισα να τους φροντίζω δεν θα μπορούσα να σταματήσω. Είναι πολύ χαριτωμένοι», δήλωσε ο ιδιοκτήτης του εστιατορίου στο οποίο σύμφωνα με το 28 Lab εργάζονται μακάκοι για περίπου 29 χρόνια.

star.gr

ΣΑΣ ΑΡΕΣΕ;(0)

Ελέφαντες σε διάφορες καταστάσεις

Περίεργα13 Αυγ 201720.05

Ο Ελέφαντας είναι το μεγαλύτερο χορτοφάγο θηλαστικό στη Γη και ζει στην Ασία και την Αφρική.

Διαφημίσεις σε… χωράφια!

Περίεργα13 Αυγ 201717.05

Χρειάζεται απλά λίγη έμπνευση, ένας σπαρμένος αγρός και συνήθος ένα χορτοκοπτικό μηχάνημα. Το αποτέλεσμα είναι εντυπωσιακό.

Περισσότερα από 8.000 ευρώ πλήρωσε Κινέζος για ένα ποτήρι ουίσκι

Περίεργα13 Αυγ 201714.05

Στο Σεν Μόριτς, το φημισμένο χειμερινό θέρετρο της βόρειας Ελβετίας

Εστιατόριο στην Ιαπωνία έχει για σερβιτόρους μαϊμούδες (video)

Περίεργα13 Αυγ 201711.05

Είναι η ατραξιόν του καταστήματος

Παράξενο διπλό δέντρο!

Περίεργα13 Αυγ 201708.05

Δύο είδη δέντρων μεγαλώνουν σε έναν κορμό!

Η μαγεία της πεζοπορίας από το National Grographic! (photos)

Περίεργα12 Αυγ 201719.05

Το National Grographic μας προσφέρει μερικές μαγευτικές εικόνες 

Έφτιαξαν παγωτό που δεν λιώνει από τη ζέστη

Περίεργα12 Αυγ 201717.05

Ιάπωνες βρήκαν τρόπο να διατηρούν το σχήμα του παγωτού σταθερό

Axolotls: Ένα “χαμογελαστό” ψάρι με… χέρια!

Περίεργα12 Αυγ 201714.05

Σπάνιο είδος σαλαμάνδρας που ζει στις λίμνες του Μεξικού και είναι γνωστό στο ευρύ μεξικάνικο κοινό ως το “χαμογελαστό ψάρι”!

Στην άκρη του κόσμου

Περίεργα12 Αυγ 201711.05

Στις νότιες ακτές της Αυστραλίας, σε ένα από τα νοτιότερα σημεία του πλανήτη η στεριά τελειώνει απότομα στη θάλασσα που ανοίγεται απέραντη στον ορίζοντα.

Μια μέρα φτιαγμένη από… γυαλί! (video)

Περίεργα12 Αυγ 201708.05

Η ζωή μας μπορεί να αλλάξει ριζικά σύμφωνα με το εκπληκτικό αυτό βίντεο που παρουσιάζει σκηνές από το μέλλον, όπως αυτό θα μπορούσε να είναι με την ανάπτυξη των οθονών.