20

ΟΚΤ
2017

Είναι η ατραξιόν του καταστήματος

Εστιατόριο στην Ιαπωνία έχει για σερβιτόρους μαϊμούδες (video)

13 Αυγ 201711.05

Μαϊμούδες και όχι ανθρώπους έχει… «προσλάβει» ένα εστιατόριο στην Ιαπωνία για να σερβίρει τους πελάτες του.

Μάλιστα τα απίθανα ζωάκια έχουν γίνει η ατραξιόν του εστιατορίου και άνθρωποι από κάθε πλευρά του πλανήτη το επισκέπτονται για να σερβιριστούν από τα μαϊμουδάκια.

Όσο για φιλοδώρημα, αρκούνται σε μερικούς σπόρους σόγιας, ενώ ο ιδιοκτήτης πληρώνει τις μαϊμούδες με… μπανάνες.

«Είναι πιο κοντά από την οικογένειά μου. Τους κρατάω όλη μέρα και κοιμάμαι μαζί τους. Μόλις άρχισα να τους φροντίζω δεν θα μπορούσα να σταματήσω. Είναι πολύ χαριτωμένοι», δήλωσε ο ιδιοκτήτης του εστιατορίου στο οποίο σύμφωνα με το 28 Lab εργάζονται μακάκοι για περίπου 29 χρόνια.

star.gr

ΣΑΣ ΑΡΕΣΕ;(0)

ΑΒ Βασιλόπουλος

Εντυπωσιακό και σπάνιο μανιτάρι που απειλείται με εξαφάνιση!

Περίεργα20 Οκτ 201720.05

Η κοινή ονομασία του είναι “τσαλακωμένο ροδάκινο

Σωλήνας λάβας στο φεγγάρι, το σημείο για τις πρώτες αποικίες

Περίεργα20 Οκτ 201717.05

Ο σωλήνας λάβας βρίσκεται στην περιοχή Marius Hills της σελήνης.

Veda Village: Ένα χωριό για χορτοφάγους!

Περίεργα20 Οκτ 201714.05

Το Veda Village είναι το πρώτο χορτοφαγικό οικιστικό συγκρότημα στη Ρωσία…

Το σεξ στο μέλλον θα γίνεται με φίλους και χωρίς κανένα ταμπού!

Περίεργα20 Οκτ 201712.05

Σύμφωνα με έρευνα γερμανικής ιστοσελίδας στο εγγύς μέλλον η δημιουργία οικογένειας δεν θα είναι ένα θέμα που θα απασχολεί τα ζευγάρια

Κινέζος πανεπιστημιακός: «Χάστε κιλά για να περάσετε τα μαθήματα»

Περίεργα19 Οκτ 201720.05

Αμφιλεγόμενη μέθοδος για τη μείωση της παχυσαρκίας

Ένας παραάξενος λόφος… αλατιού!

Περίεργα19 Οκτ 201717.05

Μια ασυνήθιστη φυσική δημιουργία στην Ουγγαρία!

Έργα τέχνης φτιαγμένα από παράξενα υλικά!

Περίεργα19 Οκτ 201714.05

Από καφέ και ταινία μέχρι κουτάκια αναψυκτικών και χυμούς, τα έργα τέχνης που θα δείτε στη συνέχεια είναι αποτέλεσμα σύνθεσης παράδοξων υλικών.

Γιατί πολλοί άνθρωποι δεν βλέπουν καθόλου όνειρα; Οι επιστήμονες εξηγούν

Περίεργα19 Οκτ 201708.05

Τι συμβαίνει με τα όνειρα επιτέλους; Γιατί δεν μπορούμε να θυμηθούμε τι όνειρο είδαμε ή δεν θυμόμαστε καν αν είδαμε κάποιο όνειρο; Τι μας συμβαίνει;

Ζώα που δεν έχουν καθόλου… φωτογένεια!

Περίεργα18 Οκτ 201721.05

Τα κλικ των φωτογράφων της άγριας ζωής που έχουν αρκετή πλάκα…