18

ΟΚΤ
2017

Θα είναι ανοιχτό για τους επόμενους 5 μήνες

Ένα πολύχρωμο μουσείο παγωτού τώρα και στο Σαν Φρανσίσκο!

23 Σεπ 201717.05

Η εκλεκτική γκάμα των μουσείων στο Σαν Φρανσίσκο  μετρά φέτος μία ολοκαίνουρια και άκρως δροσερή άφιξη, που δεν είναι άλλη από το πρώτο μουσείο παγωτού της πόλης.

Ναι καλά διαβάσατε! Μετά τη Νέα Υόρκη και το Λος Άντζελες τώρα οι κάτοικοι αλλά και οι επισκέπτες για τους επόμενους πέντε μήνες θα έχουν την ευκαιρία να δουν από κοντά το μουσείο παγωτού.

Όπως θα έχετε την ευκαιρία να δείτε στις φωτογραφίες αλλά και στο βίντεο, το εν λόγω μουσείο είναι μεγαλύτερο από τα δύο προηγούμενα, ενώ διαθέτει πισίνα με γλυκίσματα, ένα σπήλαιο από pop corn αλλά και ένα δωμάτιο με ουράνιο τόξο.

Όταν έγινε γνωστή η είδηση, οι επισκέπτες έσπευσαν να προμηθευτούν τα εισιτήρια. Μάλιστα, η προσέλευση ήταν τόσο μεγάλη που τα «μαγικά χαρτάκια» εξαφανίστηκαν μέσα σε 18 λεπτά.

Και επειδή μια εικόνα ισούται με χίλιες λέξεις το μόνο που έχετε να κάνετε είναι να δείτε το βίντεο και τις φωτογραφίες…

star.gr

ΣΑΣ ΑΡΕΣΕ;(0)

Ζώα που δεν έχουν καθόλου… φωτογένεια!

Περίεργα18 Οκτ 201721.05

Τα κλικ των φωτογράφων της άγριας ζωής που έχουν αρκετή πλάκα…

Αληθοφανή… γλυκά από πορσελάνη και γυαλί!

Περίεργα18 Οκτ 201719.05

Οι δημιουργίες δεν είναι τροφή για το στομάχι αλλά για τα… μάτια!

Φάρμα σε σχήμα πίτσας καλλιεργεί μόνο υλικά για πίτσα!

Περίεργα18 Οκτ 201717.05

Στον Καναδά ένα αγρόκτημα καλλιεργεί βασιλικό, ντομάτες ενώ εκτρέφει χοίρους και αγελάδες… μόνο για πίτσες!

Τα 10 καλύτερα εστιατόρια του 2017 στον κόσμο!

Περίεργα18 Οκτ 201715.05

Γκουρμέ ανησυχίες και γευστικά πιάτα σε συνδυασμό με ένα υπέροχο περιβάλλον και άριστη φιλοξενία!

Η Μπαρτσελόνα… φοράει φανέλες στα ελληνικά!

Περίεργα18 Οκτ 201712.55

H Μπαρτσελόνα καλεί τους φίλους της να πάρουν ένα μάθημα ελληνικών

ΗΠΑ: Πωλήθηκε μισοκαπνισμένο πούρο του Τσόρτσιλ αντί 13.500 ευρώ

Περίεργα17 Οκτ 201720.05

Ο Τσόρτσιλ κάπνισε εν μέρει το πούρο των 10 εκατοστών στο αεροδρόμιο Le Bourget στο Παρίσι στις 11 Μαΐου 1947.

Σκυλιά συμπεριφέρονται σαν άνθρωποι!

Περίεργα17 Οκτ 201714.05

Είναι αξιολάτρευτη παρέα, τα αγαπάμε πολύ και μας εκπλήσσουν διαρκώς με τη συμπεριφορά τους…

Vertical City: Κάθετη «πόλη» στην επιφάνεια του νερού!

Περίεργα17 Οκτ 201711.05

Μια καινοτόμα και φουτουριστική ιδέα για την κατοίκηση στο μέλλον…

10 πανέμορφα χωριά της Ιταλίας!

Περίεργα17 Οκτ 201708.05

Γραφικά χωριουδάκια με φόντο το απέραντο γαλάζιο ή τα βουνά της χώρας…

30 συμβουλές ζωής από γυναίκες άνω των 100 ετών

Περίεργα16 Οκτ 201720.05

Οι γυναίκες που κατάφεραν να ξεγελάσουν το χρόνο, δίνουν τις δικές τους συμβουλές για μια καλύτερη -και κυρίως μακρύτερη- ζωή.