23

ΟΚΤ
2017

Σε ένα κέντρο πάντα στην Κίνα οι εικόνες που βγήκαν στο φως της δημοσιότητας δείχνουν...

Κάτι κουρασμένα… πάντα!

05 Οκτ 201716.05

Σε ένα κέντρο πάντα στην Κίνα οι εικόνες που βγήκαν στο φως της δημοσιότητας δείχνουν ότι είναι μάλλον πολύ κουραστικό να είσαι ένα… μωρό πάντα! Τα αξιαγάπητα ζωάκια εμφανίζονται να πέφτουν κουρασμένα στο πάρκο τους και το μόνο που αναζητούν είναι ένας ύπνος και λίγη ξεκούραση.

perierga.gr - Κάτι κουρασμένα... πάντα!

Στο κέντρο Chengdu Giant Panda Breeding Base, που είναι αφιερωμένο στην φροντίδα των νεογέννητων πάντα, 17 μωρά περνούν ευχάριστες στιγμές παιχνιδιού και μετά θέλουν (σαν τα μωρά κι αυτά) να ξαποστάσουν και να κοιμηθούν. Αφού αυτά τα μικρά παιδιά είναι αρκετά δυνατά,Αξίζει να σημειωθεί πως μόλις τα μικρά μεγαλώσουν και δυναμώσουν (είναι δηλαδή ικανά να ζήσουν μόνα τους) θα πάνε σε ζωολογικούς κήπους ή στην άγρια ​​φύση.

perierga.gr - Κάτι κουρασμένα... πάντα!
perierga.gr - Κάτι κουρασμένα... πάντα!
perierga.gr - Κάτι κουρασμένα... πάντα!
perierga.gr - Κάτι κουρασμένα... πάντα!

perierga.gr

ΣΑΣ ΑΡΕΣΕ;(0)

ΑΒ Βασιλόπουλος

Καλλιτέχνης ζωγραφίζε με ακρίβεια… φωτογραφίας

Περίεργα22 Οκτ 201720.05

Είναι από αυτές τις περιπτώσεις που η ζωγραφική μοιάζει τόσο… ρεαλιστική!

Φάλαινες και δελφίνια ζουν σε κοινωνίες, μιλούν διαλέκτους και κουτσομπολεύουν...

Περίεργα22 Οκτ 201717.05

Νέα διεθνής επιστημονική μελέτη αναδεικνύει τα «ανθρώπινα» κοινωνικά χαρακτηριστικά των κητωδών

Αξιοθαύμαστες λειτουργίες της καρδιάς μας

Περίεργα22 Οκτ 201714.05

Ας δούμε μερικά από τα θαυμαστά πράγματα που κάνει, σύμφωνα με το αμερικανικό Νευροκαρδιολογικό Ινστιτούτο Institute of HeartMath.

Καραβίδες… υπάλληλοι σε ζυθοποιία!

Περίεργα22 Οκτ 201711.05

Πέντε στον αριθμό μόλις… προσλήφθηκαν για να εργαστούν πάνω στην άριστη ποιότητα του τελικού προϊόντος!

Ξενοδοχείο διαθέτει ειδικό για τέλειες φωτογραφίες στο Instagram

Περίεργα22 Οκτ 201708.05

Βοηθά τους επισκέπτες να λάβουν τις τέλειες φωτογραφίες.

Επισκέπτες μουσείων… ταιριάζουν με τα έργα τέχνης!

Περίεργα21 Οκτ 201720.05

Οι επισκέπτες στέκονται μπροστά στα έργα τέχνης και ταιριάζουν χρωματικά με αυτά…

Δέντρα με παράξενο σχήμα αποκτούν… ζωή!

Περίεργα21 Οκτ 201714.05

Θα σας κάνουν να τα κοιτάξετε πολλές φορές…

Ο πιο θανατηφόρος βάτραχος στον κόσμο!

Περίεργα21 Οκτ 201711.05

Μπορεί να είναι μικροσκοπικός αλλά δεν γλιτώνεις από το δηλητήριό του!

Μικρή πολική αρκούδα βρέθηκε 700 χιλιόμετρα από την Αρκτική (φωτό)

Περίεργα21 Οκτ 201708.05

Η Ούμκα εντοπίστηκε στο Γιακούτσκ όπου δέχθηκε τα ψάρια και την φροντίδα των ντόπιων πριν μεταφερθεί στην Μόσχα.

Μικρή πολική αρκούδα βρέθηκε 700 χιλιόμετρα από την Αρκτική (φωτό)

Περίεργα21 Οκτ 201708.05

Η Ούμκα εντοπίστηκε στο Γιακούτσκ όπου δέχθηκε τα ψάρια και την φροντίδα των ντόπιων πριν μεταφερθεί στην Μόσχα.