17

ΔΕΚ
2017

Κάθε χώρα έχει τα δικά της λαχταριστά εορταστικά μπισκοτάκια…

Χριστουγεννιάτικα μπισκότα στον κόσμο!

07 Δεκ 201711.05

Τα μπισκότα διαδραματίζουν σημαντικό ρόλο στις διακοπές των Χριστουγέννων και του Νέου Έτους. Από τις παραδοσιακές δημιουργίες στις πιο εντυπωσιακές συνταγές, τα μπισκότα είναι σήμα-κατατεθέν των εορτών σε όλο τον κόσμο. Μια ατελείωτη ποικιλία σχεδίων, σχημάτων και γεύσεων μπαίνει στο γιορτινό τραπέζι και ενθουσιάζει μικρούς και μεγάλους.

  1. Τραγανό μπισκότο Hogmanay, Σκοτία

    perierga.gr - Χριστουγεννιάτικα μπισκότα στον κόσμο!

  2. Μπισκοτάκια-καρδιά, Βρετανία

  3. perierga.gr - Χριστουγεννιάτικα μπισκότα στον κόσμο!

  4. Μπισκότα-στολίδια, Τσεχία

  5. perierga.gr - Χριστουγεννιάτικα μπισκότα στον κόσμο!

  6. Kolaczki, Πολωνία

  7. perierga.gr - Χριστουγεννιάτικα μπισκότα στον κόσμο!

  8. Madeleines, Γαλλία

  9. perierga.gr - Χριστουγεννιάτικα μπισκότα στον κόσμο!

  10. Χριστουγεννιάτικες μπάλες, Ιταλία

  11. perierga.gr - Χριστουγεννιάτικα μπισκότα στον κόσμο!

  12. Alfajores, Ισπανία

  13. perierga.gr - Χριστουγεννιάτικα μπισκότα στον κόσμο!

  14. Besitos de Coco, Πουέρτο Ρίκο

  15. perierga.gr - Χριστουγεννιάτικα μπισκότα στον κόσμο!

  16. Pinwheels, Φινλανδία
  17. perierga.gr - Χριστουγεννιάτικα μπισκότα στον κόσμο!

  18. Lebkuchen, Γερμανία
  19. perierga.gr - Χριστουγεννιάτικα μπισκότα στον κόσμο!

    perierga.gr

ΣΑΣ ΑΡΕΣΕ;(0)

Typosthes.gr Social Media Awards 2017

Τυφλός και κωφός ταξιδιώτης έχει γυρίσει 125 χώρες μόνος του

Περίεργα16 Δεκ 201720.05

O Tony Giles με ένα backpack στους ώμους επισκέφθηκε μόνος του 125 χώρες σε όλο τον κόσμο, παρά το γεγονός ότι είναι τυφλός και κωφός.

NASA: Ανακάλυψε ηλιακό σύστημα με πλανήτες σαν τη Γη

Περίεργα16 Δεκ 201717.05

Οι υπεύθυνοι της διαστημικής υπηρεσίας μίλησαν για ανακάλυψη ηλιακού συστήματος με ισάριθμους πλανήτες με το δικό μας

Πού περισσεύουν και πού λείπουν οι γυναίκες στην Ευρώπη

Περίεργα16 Δεκ 201714.05

Τα ποσοστά ανδρών και γυναικών στις χώρες της Ευρώπης. Πού βρίσκεται η Ελλάδα

Μαγευτικές χριστουγεννιάτικες εικόνες από όλο τον κόσμο!

Περίεργα16 Δεκ 201711.05

Μοναδικές χριστουγεννιάτικες εικόνες από διάφορα μέρη του κόσμου, που είναι όμορφα όλες τις εποχές του χρόνου αλλά τα Χριστούγεννα σκεπάζονται με ένα μαγικό πέπλο

Ψάρεψαν καρχαρία 512 ετών! Το γηραιότερο εν ζωή πλάσμα στον κόσμο

Περίεργα16 Δεκ 201708.05

Πρόκειται για καρχαρία της Γροιλανδίας με το έτος γέννησής του να τοποθετείται στο 1505 – Δεν είναι επικίνδυνος για τον άνθρωπο

Γιατρός χάραξε τα αρχικά του στο συκώτι δύο ασθενών

Περίεργα15 Δεκ 201720.05

Μια αρκετά περίεργη υπόθεση βρίσκεται στα βρετανικά δικαστήρια αυτή την περίοδο.

Φωτιά καίει εδώ και 100 χρόνια σε ανθρακωρυχείο της Ινδίας (video)

Περίεργα15 Δεκ 201717.05

Σε ένα από τα μεγαλύτερα κοιτάσματα άνθρακα της Ινδίας υπάρχει μια από τις μεγαλύτερες πυρκαγιές στον κόσμο.

Η παλαιότερη πόλη της Ρωσίας

Περίεργα15 Δεκ 201715.05

Βρίσκεται σε μια στενή λωρίδα γης μεταξύ της Κασπίας Θάλασσας και του Καυκάσου στα δυτικά της Ευρασίας και είναι η πόλη Derbent

Αγόρι με παράξενη πάθηση μπορεί να φάει μόνο ροδάκινα!

Περίεργα15 Δεκ 201712.28

Μερικές φορές, όταν πρόκειται για το αγαπημένο σου γεύμα, σκέφτεσαι ότι θα μπορούσες να το τρως όλη μέρα κάθε μέρα

Ο τέως και η πρώην μου! Τα χρησιμοποιούμε σωστά;