23

ΟΚΤ
2017

Από τον ήλιο στον ίσκιο βάζει τους πελάτες της τράπεζα στο κέντρο για να μην τους χτυπάει η ζέστη

Θεσσαλονίκη: Μέτρα αντιμετώπισης καύσωνα και έξω από τα ATM!

31 Ιουλ 201511.50

Μπορεί ο καύσωνας να οδεύει προς το τέλος του, όμως η τράπεζα που βλέπετε στη φωτογραφία, που είναι στη συμβολή των οδών Δημ. Γούναρη και Τσιμισκή, μερίμνησε ώστε οι πελάτες της που περιμένουν στην ουρά για το ATM να μην στέκονται κάτω από τον ήλιο.

Έβαλε καρέκλες και μια τέντα και κάνει την αναμονή τους… ευχάριστη.

Ποιος είπε ότι η ουρά στο ATM είναι αγγαρεία; 

ΣΑΣ ΑΡΕΣΕ;(3)

ΑΒ Βασιλόπουλος

Καλλιτέχνης ζωγραφίζε με ακρίβεια… φωτογραφίας

Περίεργα22 Οκτ 201720.05

Είναι από αυτές τις περιπτώσεις που η ζωγραφική μοιάζει τόσο… ρεαλιστική!

Φάλαινες και δελφίνια ζουν σε κοινωνίες, μιλούν διαλέκτους και κουτσομπολεύουν...

Περίεργα22 Οκτ 201717.05

Νέα διεθνής επιστημονική μελέτη αναδεικνύει τα «ανθρώπινα» κοινωνικά χαρακτηριστικά των κητωδών

Αξιοθαύμαστες λειτουργίες της καρδιάς μας

Περίεργα22 Οκτ 201714.05

Ας δούμε μερικά από τα θαυμαστά πράγματα που κάνει, σύμφωνα με το αμερικανικό Νευροκαρδιολογικό Ινστιτούτο Institute of HeartMath.

Καραβίδες… υπάλληλοι σε ζυθοποιία!

Περίεργα22 Οκτ 201711.05

Πέντε στον αριθμό μόλις… προσλήφθηκαν για να εργαστούν πάνω στην άριστη ποιότητα του τελικού προϊόντος!

Ξενοδοχείο διαθέτει ειδικό για τέλειες φωτογραφίες στο Instagram

Περίεργα22 Οκτ 201708.05

Βοηθά τους επισκέπτες να λάβουν τις τέλειες φωτογραφίες.

Επισκέπτες μουσείων… ταιριάζουν με τα έργα τέχνης!

Περίεργα21 Οκτ 201720.05

Οι επισκέπτες στέκονται μπροστά στα έργα τέχνης και ταιριάζουν χρωματικά με αυτά…

Δέντρα με παράξενο σχήμα αποκτούν… ζωή!

Περίεργα21 Οκτ 201714.05

Θα σας κάνουν να τα κοιτάξετε πολλές φορές…

Ο πιο θανατηφόρος βάτραχος στον κόσμο!

Περίεργα21 Οκτ 201711.05

Μπορεί να είναι μικροσκοπικός αλλά δεν γλιτώνεις από το δηλητήριό του!

Μικρή πολική αρκούδα βρέθηκε 700 χιλιόμετρα από την Αρκτική (φωτό)

Περίεργα21 Οκτ 201708.05

Η Ούμκα εντοπίστηκε στο Γιακούτσκ όπου δέχθηκε τα ψάρια και την φροντίδα των ντόπιων πριν μεταφερθεί στην Μόσχα.

Μικρή πολική αρκούδα βρέθηκε 700 χιλιόμετρα από την Αρκτική (φωτό)

Περίεργα21 Οκτ 201708.05

Η Ούμκα εντοπίστηκε στο Γιακούτσκ όπου δέχθηκε τα ψάρια και την φροντίδα των ντόπιων πριν μεταφερθεί στην Μόσχα.