11

ΔΕΚ
2017

Γιατί να κουραζόμαστε..

Εννέα προϊόντα που όλοι οι τεμπέληδες χρειαζόμαστε!

01 Αυγ 201510.05

Ας το παραδεχθούμε όλοι ότι είμαστε τεμπέληδες. Βαριόμαστε να κάνουμε περιττά πράγματα, τα θέλουμε όλα στο χέρι.

Δεν φταίμε εμείς, οι άλλοι έχουν ενέργεια και κάνουν πράγματα που δεν χρειάζεται.

Σας παρουσιάζουμε εννιά προϊόντα που υπάρχουν ήδη στο εμπόριο και κάνουν τη ζωή των τεμπέληδων καλύτερη.

 

Μπασκέτα που σου επιστρέφει το μπαλάκι οπότε δεν χρειάζεται να σηκώνεσαι από την καρέκλα σου.  

 

Καρέκλα που και τον καφέ σου ζεσταίνει και σου κάνει και μασάζ.

 

Σκουπιδοτενεκές με τηλεχειριστήριο! Πόσο τέλειο

 

Πρίζες στο τραπεζάκι για να φορτίζουμε το κινητο μας     

 

Γυαλιά με καθρέπτες για να μην σηκώνεις ποτέ το κεφάλι όταν διαβάζεις ξαπλωμένος

 

Κομοδίνο-ψυγείο για το υπνοδωμάτιο!

 

Ξυπνητήρι-καφετιέρα για να έχεις έτοιμο καφέ αμέσως μόλις ξυπνήσεις

 

Μαξιλάρι-τηλεκοντρόλ τηλεόρασης

 

Βάζεις αυτό στο δάχτυλό σου και διαβάζεις ξεκούραστα  

 

 

in.gr


ΣΑΣ ΑΡΕΣΕ;(6)

Typosthes.gr Social Media Awards 2017

Εντυπωσιακή βιβλιοθήκη στην Κίνα δεν είναι αυτό που φαίνεται!

Περίεργα10 Δεκ 201721.28

Θεωρητικά έχει πάνω από 200.000 τίτλους βιβλίων που μπορούν να ξεπεράσουν το εκατομμύριο…

Ολλανδική πόλη είναι γεμάτη ποιήματα στους τοίχους των κτηρίων

Περίεργα10 Δεκ 201721.20

Η σχέση αγάπης του Leiden με τα ποιήματα είναι ξεκάθαρη

Αυτό το “ταπεινό” σπίτι ψηφίστηκε “Κτήριο της Χρονιάς 2017”!

Περίεργα10 Δεκ 201718.05

Για ποιο λόγο άραγε ένα απλό και ταπεινό σπιτάκι σε επαρχία της Κίνας ψηφίστηκε ως το “Σπίτι της Χρονιάς 2017”;

Eντυπωσιακά χριστουγεννιάτικα λαμπάκια στον κόσμο!

Περίεργα10 Δεκ 201717.05

Είναι αυτή η εποχή που τα φώτα λάμπουν παντού, αλλά σε κάποιες πόλεις λάμπουν περισσότερο!

Εφαρμογή Messenger για παιδιά έως 13 ετών!

Περίεργα10 Δεκ 201716.20

Μια ξεχωριστή δωρεάν εφαρμογή για παιδιά έως 13 ετών, που θα μπορούν να ανταλλάσσουν μηνύματα κειμένου, βίντεο και φωτογραφίες, παρουσίασε το Facebook.

Το πιο απομονωμένο άγαλμα στον κόσμο!

Περίεργα09 Δεκ 201720.05

Βρίσκεται στο νότιο Πόλο Έλλειψης Πρόσβασης, δηλαδή το πιο απομακρυσμένο σημείο της ηπείρου της Ανταρκτικής, προς οποιαδήποτε κατεύθυνση

Το ρεμπέτικο στον κατάλογο Πολιτιστικής Κληρονομιάς της Unesco

Περίεργα09 Δεκ 201718.05

Την εγγραφή του ρεμπέτικου στον Αντιπροσωπευτικό Κατάλογο της Άυλης Πολιτιστικής Κληρονομιάς της Ανθρωπότητας ενέκρινε η UNESCO

Βιολετί είναι το χρώμα του 2018!

Περίεργα09 Δεκ 201715.48

To Ultra Violet είναι το χρώμα της χρονιάς 2018, όπως ανακοίνωσε η Pantone, κάτι που κάνει κάθε χρόνο

Πωλείται… χωριό στη Γερμανία για 125.000 ευρώ!

Περίεργα09 Δεκ 201711.05

Tα δεκάδες σπίτια του, μαζί με τα γκαράζ και τις αποθήκες, θα δημοπρατηθούν στο Βερολίνο…

Μέχρι πότε μπορείς να καταναλώνεις τρόφιμα που έχουν λήξει;