22

ΟΚΤ
2017

....Στην Emirates η οποία προγραμματίζει να εντάξει πτήση 17 ωρών και 35 λεπτών στα χειμερινά της δρομολόγια, από 1η Φεβρουαρίου 2016.

Και ο τίτλος της μεγαλύτερης απευθείας πτήσης παγκοσμίως απονέμεται...

23 Αυγ 201515.05

Τον τίτλο της μακροσκελέστερης χρονικά πτήσης διατηρεί η εταιρεία Qantas: πρόκειται για το δρoμολόγιο από το Ντάλας του Τέξας στο Σύδνεϊ της Αυστραλίας, το οποίο καλύπτει απόσταση 8.578 μιλίων και διαρκεί ούτε λίγο ούτε πολύ... 17 ώρες.

Όχι όμως πια.

Ο αεροπορικός κολοσσός Emirates εγκαινιάζει από 1η Φεβρουαρίου 2016 μία πτήση – μαμούθ διάρκειας 17 ωρών και 35 λεπτών και απόστασης 8.590 μιλίων: 

Πρόκειται για το “Ντουμπάι – Παναμάς” , το οποίο αποτελεί και το πρώτο δρομολόγιο της Emirates σε προορισμό της Κεντρικής Αμερικής.

Ενθουσιασμένος δήλωσε ο πρόεδρος και διευθύνων σύμβουλος της εταιρείας για το γεγονός σημειώνοντας: «θα είμαστε ο πρώτος εμπορικός αερομεταφορέας που θα προσφέρει καθημερινά κορυφαίας ποιότητας υπηρεσίες στην μεγαλύτερη απευθείας πτήση του κόσμου».

Η εταιρεία θα πραγματοποιεί το δρομολόγιο με αεροπλάνα τύπου Boeing 777-200LR.

skai.gr


ΣΑΣ ΑΡΕΣΕ;(1)

ΑΒ Βασιλόπουλος

Επισκέπτες μουσείων… ταιριάζουν με τα έργα τέχνης!

Περίεργα21 Οκτ 201720.05

Οι επισκέπτες στέκονται μπροστά στα έργα τέχνης και ταιριάζουν χρωματικά με αυτά…

Δέντρα με παράξενο σχήμα αποκτούν… ζωή!

Περίεργα21 Οκτ 201714.05

Θα σας κάνουν να τα κοιτάξετε πολλές φορές…

Ο πιο θανατηφόρος βάτραχος στον κόσμο!

Περίεργα21 Οκτ 201711.05

Μπορεί να είναι μικροσκοπικός αλλά δεν γλιτώνεις από το δηλητήριό του!

Μικρή πολική αρκούδα βρέθηκε 700 χιλιόμετρα από την Αρκτική (φωτό)

Περίεργα21 Οκτ 201708.05

Η Ούμκα εντοπίστηκε στο Γιακούτσκ όπου δέχθηκε τα ψάρια και την φροντίδα των ντόπιων πριν μεταφερθεί στην Μόσχα.

Μικρή πολική αρκούδα βρέθηκε 700 χιλιόμετρα από την Αρκτική (φωτό)

Περίεργα21 Οκτ 201708.05

Η Ούμκα εντοπίστηκε στο Γιακούτσκ όπου δέχθηκε τα ψάρια και την φροντίδα των ντόπιων πριν μεταφερθεί στην Μόσχα.

Εντυπωσιακό και σπάνιο μανιτάρι που απειλείται με εξαφάνιση!

Περίεργα20 Οκτ 201720.05

Η κοινή ονομασία του είναι “τσαλακωμένο ροδάκινο

Σωλήνας λάβας στο φεγγάρι, το σημείο για τις πρώτες αποικίες

Περίεργα20 Οκτ 201717.05

Ο σωλήνας λάβας βρίσκεται στην περιοχή Marius Hills της σελήνης.

Veda Village: Ένα χωριό για χορτοφάγους!

Περίεργα20 Οκτ 201714.05

Το Veda Village είναι το πρώτο χορτοφαγικό οικιστικό συγκρότημα στη Ρωσία…

Το σεξ στο μέλλον θα γίνεται με φίλους και χωρίς κανένα ταμπού!

Περίεργα20 Οκτ 201712.05

Σύμφωνα με έρευνα γερμανικής ιστοσελίδας στο εγγύς μέλλον η δημιουργία οικογένειας δεν θα είναι ένα θέμα που θα απασχολεί τα ζευγάρια

Κινέζος πανεπιστημιακός: «Χάστε κιλά για να περάσετε τα μαθήματα»