Το ανέκδοτο της ημέρας!

Διαβάστε τα ανέκδοτα της ημέρας...

Στη ζούγκλα…

Μια μέρα στη ζούγκλα τα ζώα παίζανε ποδόσφαιρο με τα έντομα. Το πρώτο ημίχρονο έληξε με σκορ 39-0 με σκόρερ τον ελέφαντα. Το δεύτερο ημίχρονο άρχισε με μια αλλαγή για την ομάδα των εντόμων. Βγήκε η σφήκα και μπήκε η σαρανταποδαρούσα. Από τα πρώτα λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου η ομάδα των εντόμων άρχισε να σκοράρει. Η σαρανταποδαρούσα έκανε καλή δουλειά, τρέχοντας πάνω κάτω. Τέλεια στην άμυνα, περίφημη στην οργάνωση και πολύ καλή στην επίθεση σαν κεντρικός κυνηγός, σκόραρε όλα τα γκολ για την ομάδα της. Τελικά ο αγώνας έληξε 39-41, με νικητή την ομάδα των εντόμων. Όταν αποσύρονταν στα αποδυτήρια ο αρχηγός της ομάδας των ζώων, συζητούσε με τον αρχηγό της ομάδας των εντόμων:

-Η σαρανταποδαρούσα είναι τέλειος παίκτης, γιατί δεν τη χρησιμοποίησες από το πρώτο ημίχρονο;

-Καλή αλλά, χρειάζεται πάνω από μισή ώρα να φορέσει τα παπούτσια της!...