20

ΟΚΤ
2017

«Θα πάω σπίτι μου και θα περνάω καλύτερα»

Μπουτάρης: «Αν φταίω εγώ για το αλάτι, θα παραιτηθώ από Δήμαρχος»!

11 Ιαν 201718.29

Έτοιμος μέχρι και να παραιτηθεί δηλώνει ο Δήμαρχος της Θεσσαλονίκης, κ. Γιάννης Μπουτάρης, σε περίπτωση που αποδειχθεί πως ευθύνεται ο ίδιος για το χθεσινό φιάσκο με τις αλατιέρες.

Όπως δήλωσε στον Real Fm 97,8 και τον Νίκο Στραβελάκη «Για όσους ανιστόρητος να πω πως το αλάτι παγώνει (…) Δεν συνέβη αυτό μόνο στο Δήμο Θεσσαλονίκης (…) Εγώ δεν θέλω να βγάλω από πάνω τις όποιες ευθύνες θα προκύψουν, αλλά επικράτησε ένα χάος απίστευτο χθες, τροχαία δεν υπήρχε πουθενά, δεν είχαμε λεωφορεία κι όλους τους έπιασε πανικός».

Και συμπλήρωσε «Θα διερευνήσουμε με εσωτερικό έλεγχο ποιος φταίει και καταλογίζονται μετέπειτα οι ευθύνες. Ο εσωτερικός έλεγχος θα αγγίξει και εμένα. Εγώ έχω αναλάβει την ευθύνη, ο Δήμαρχος είναι υπεύθυνος για ότι συμβαίνει στην πόλη. Κι αν φταίει παραιτείται. Εγώ θέλω να δω που μεγεθύνθηκε το πρόβλημα, ποια ήταν η ευθύνη των υπόλοιπων».

Τέλος ο κ. Μπουτάρης είπε «Βεβαίως σκέφτομαι να παραιτηθώ, αν προκύψει ότι έχω ευθύνη. Θα πάω σπίτι μου και θα περνάω καλύτερα».

ΣΑΣ ΑΡΕΣΕ;(0)

ΑΒ Βασιλόπουλος

Θεσσαλονίκη: Τι είπαν οι δύο Σκοπιανοί πράκτορες

Τοπικά20 Οκτ 201717.46

Για τις 24 Οκτωβρίου ανεβλήθη η εκδίκαση 

Θεσσαλονίκη: Η Ολυμπιακή Φλόγα στην Τούμπα

Τοπικά20 Οκτ 201717.30

Τελετή αφής διοργανώνεται την ερχόμενη Παρασκευή 

Θεσσαλονίκη: Εμβολιασμός και περίθαλψη 370 αδέσποτων ζώων στο δήμο Βόλβης

Τοπικά20 Οκτ 201717.10

Μάλιστα μεγάλο ποσοστό από αυτά τα αδέσποτα ζώα, υιοθετήθηκαν

Θεσσαλονίκη: Το Βυζαντινό Τείχος σήμερα στα ροζ για 4 ώρες!

Τοπικά20 Οκτ 201716.50

Ειδική εκδήλωση και φωταγώγηση στην Πολιτιστική Γειτονιά του δήμου Νεάπολης-Συκεών 

Θεσσαλονίκη: Η μπάντα του Πολεμικού Ναυτικού θα «ξεσηκώσει» την πόλη!

Τοπικά20 Οκτ 201716.19

Και επιδείξεις από την ομάδα Υποβρυχίων Καταστροφών

Θεσσαλονίκη: Βανδαλισμοί και κλοπές σε σχολεία στα δυτικά

Τοπικά20 Οκτ 201716.00

Τι αναφέρει ο Δήμος Νεάπολης – Συκεών 

Θεσσαλονίκη: Με υπνωτικά σε χυμό σκότωσαν γυναίκα στην Τούμπα

Τοπικά20 Οκτ 201715.36

Με μέθοδο… CSI εξιχνιάστηκε στυγερό έγκλημα του 2013

Φωτογραφία αρχείου

Φωτιά σε όχημα της αστυνομίας έξω από τη Θεσσαλονίκη

Τοπικά20 Οκτ 201715.10

Κατασβέστηκε από την Πυροσβεστική, χωρίς να υπάρξει κάποιος τραυματισμός

Χαλκιδική: Πήραν δέμα από την Ολλανδία με παραισθησιογόνα μανιτάρια (ΦΩΤΟ)

Τοπικά20 Οκτ 201715.03

Δύο συλλήψεις από την αστυνομία στην περιοχή της Κασσάνδρας

Θεσσαλονίκη: Συγκέντρωση και πορεία φοιτητών κατά του νόμου Γαβρόγλου (ΦΩΤΟ)

Τοπικά20 Οκτ 201714.53

Κυκλοφοριακά προβλήματα στο κέντρο από την πορεία των φοιτητών προς το υπουργείο Μακεδονίας-Θράκης


Παπαστράτος


ΕΥΑΘ


ΕΛΠΕ



Κτήμα Χρηστίδη

Kosmima 2017 Helexpo



Typosthes.gr - Twitter

NLP




Typosthes.gr - Facebook

Θέατρο Τ



Χελωνες