Άγρια επίθεση σε διαιτητή στη Λάρισα – Τον χτυπούσαν με κλωτσιές στο σώμα (ΦΩΤΟ)

Μετά από δύο αποβολές σε αγώνα της Β' Κατηγορίας της Ένωσης Ποδοσφαιρικών Σωματείων Λάρισας

Επίθεση δέχθηκε διαιτητής στο πρωτάθλημα της Β' Κατηγορίας της Ένωσης Ποδοσφαιρικών Σωματείων Λάρισας. Σύμφωνα με πληροφορίες του onlarissa.gr, όλα ξεκίνησαν στο 77ο λεπτό του αγώνα μεταξύ Χειμάρρου Μαρμαρίνης και Τοξότη Λάρισας όταν το σκορ ήταν είναι 2-1 υπέρ των φιλοξενουμένων. Τότε ο διαιτητής απέβαλε παίκτη της Μαρμαρίνης με δεύτερη κίτρινη κάρτα «για αντιαθλητική συμπεριφορά». Ακολούθησε και δεύτερη αποβολή παίκτη της γηπεδούχου ομάδας επίσης «για αντιαθλητική συμπεριφορά», αλλά και για «εξύβριση» και «απειλή».

Xτυπήματα στο σώμα και κλωτσιές δέχθηκε ο διαιτητής

Σύμφωνα με τον διαιτητή, μετά τις δύο αποβολές «άτομα της γηπεδούχου ομάδας τον έσπρωξαν να βρεθεί στο έδαφος. Εκεί δέχθηκε χτυπήματα στο σώμα, κλωτσιές, ενώ άτομο της γηπεδούχου ομάδας – εκπρόσωπος – προσπάθησε να τον προστατεύσει».

Το παιχνίδι διακόπηκε στο 80ο λεπτό, ενώ διαιτητής και παρατηρητής αποσύρθηκαν στα αποδυτήρια και κάλεσαν την αστυνομία. Στο σημείο έσπευσαν ισχυρές αστυνομικές δυνάμεις και η ένταση εκτονώθηκε.

Πηγή: iefimerida.gr