Ο Τσιτσιπάς στους «8» στο τουρνουά Κιμπέρ Γαλλίας

Πέτυχε δύσκολη νίκη με 2-1 σετ επί του Γάλλου, Αντουάν Χοάν

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς πέτυχε μια δύσκολη νίκη στο τουρνουά Κιμπέρ της Γαλλίας, επικρατώντας του Γάλλου, Αντουάν Χοάν, με 2-1 σετ, μετά από δύο ώρες και 17 λεπτά αγώνα, για να προκριθεί στα προημιτελικά του «Open BNP Paribas Banque de Bretagne», το οποίο έχει έπαθλα 50 χιλιάδων δολαρίων.

ΌΠως αναφέρει το ΑΠΕ-ΜΠΕ, ο 19χρονος Έλληνας πρωταθλητής, ο οποίος βρίσκεται στο Νο. 83 της παγκόσμιας κατάταξης, επικράτησε με 6-4, 5-7 και 6-4, για να πάρει την πρόκριση για την οκτάδα του γαλλικού τουρνουά, όπου εκεί θα παίξει με τον Ιταλό, Στέφανο Ναπολιτάνο.