«Μακεδονία Ξακουστή» στο γήπεδο των Celtics για τον Αντετοκούνμπο (Video)

Σείστηκε το γήπεδο των Μπόστον Σέλτικς για τον Γιάννη

Μια απίστευτη στιγμή σημειώθηκε στο ημίχρονο του αγώνα των Σέλτικς με τους Μπακς στη Βοστώνη για τιμήσουν τον Γιάννη Αντετοκούνμπο.

Οι Σέλτικς αφιέρωσαν τη βραδιά στον ελληνισμό και τον Γιάννη Αντετοκούνμπο.

Στο ημίχρονο του παιχνιδιού, που έληξε με νίκη των Μπακς με 120-107, στο παρκέ του γηπέδου εμφανίστηκε μια χορευτική ομάδα Ελλήνων ομογενών η οποία χόρεψε το «Μακεδονία Ξακουστή», με τους παρευρισκόμενους να ξεσπούν σε χειροκροτήματα.

Δείτε το βίντεο.

Όσον αφορά στο αγωνιστικό κομμάτι, τα «ελάφια», με τον Έλληνα σούπερ-σταρ να έχει 30 πόντους (7/10δ., 1/3τρ., 13/17β.), 8 ριμπάουντ, 5 ασίστ, 3 κοψίματα αλλά και 4 λάθη, κατάφεραν να ανέβουν στο 22-9 και να τρελαίνουν με το σερί τους το NBA.

Οι γηπεδούχοι, βέβαια, είχαν αρκετές απουσίες, με τον Μπράουν να είναι ο πρώτος σκόρερ με 21 πόντους, και με την ήττα τους υποχώρησαν στο 18-13.