ΠΑΟΚ: Ήττα 2-1 στο 90’ στο… «βούρκο» της Νέας Σμύρνης – Δείτε τα γκολ (Video)

Τυχερός ο Πανιώνιος πήρε τη νίκη δώρο που του πρόσφερε ο Δικέφαλος

Άτυχος ο ΠΑΟΚ που σκόνταψε στη… βροχερή Νέα Σμύρνη και έχασε με 2-1 στις καθυστερήσεις από τον αξιόμαχο Πανιώνιο.

Προτάσσοντας μια ενδεκάδα με πολλά νέα πρόσωπα, ο Δικέφαλος έδειξε να παίρνει τον έλεγχο του αγώνα με το γκολ του Κάρολ Σβιντέρσκι στις αρχές του β’ ημιχρόνου μετά από τραγικό λάθος του τερματοφύλακα του Πανιωνίου, αλλά η συνέχεια δεν ήταν ανάλογη.

Ο Πανιώνιος ισοφάρισε όταν ο Τσιλούλης με ωραία ατομική ενέργεια ξέφυγε από το μαρκάρισμα του Γιαννούλη και με παράλληλη πάσα βρήκε τον αμαρκάριστο Ντουριμσάι που με προβολή έκανε το 1-1 για την ομάδα του.

Η ολική ανατροπή ήρθε στο ‘91, όταν ο Σταυρόπουλος έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του μετά από τον κακό υπολογισμό του Πασχαλάκη. Συγκεκριμένα ο αμυντικός των γηπεδούχων βρέθηκε με κενή εστία μετά το σοβαρό λάθος του πορτιέρε του Δικεφάλου και με πλασέ έκανε το 2-1 στο 91ο λεπτό.