Με γκολ στο τελευταίο λεπτό παραμένει στη Super League ο ΟΦΗ

3-2 με γκολ στο 95 για τον ΟΦΗ απέναντι στο μαχητικό Πλατανιά

Το… θρίλερ του δεύτερου αγώνα μπαράζ ανέδειξε νικητή τον ΟΦΗ, που επιβλήθηκε με 3-2 του Πλατανιά στο Ηράκλειο και σε συνδυασμό με το 0-0 του πρώτου ματς, παρέμεινε στη Super League.

Το παιχνίδι ήταν δραματικό και η λύτρωση για τους γηπεδούχους του Χάιμε Βέρα ήρθε στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων, με φάουλ του Ναμπί.

Ο ΟΦΗ προηγήθηκε στο 11ο λεπτό με πέναλτι που εκτέλεσε ο Νέιρα, αλλά ο καταλογισμός του ήταν μεγάλο λάθος του διαιτητή Κομίνη, αφού δεν υπήρξε παράβαση στην επέμβαση του Ποζατζίδη επί του Σάσι.

Ο Πλατανιάς ισοφάρισε το 42’ με τον Τσαμούρη. Στο 69’ ο Γιακουμάκης ξανάδωσε την πρωτοπορία στον ΟΦΗ, για να κάνει το 2-2 ο Παπανικολάου στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων και να έχουμε το φινάλε που προαναφέρθηκε.

Οι ομάδες τελείωσαν τον αγώνα με 10 παίκτες, λόγω της αποβολής των Γιακουμάκη και Μπιανκόνι, με δεύτερη κίτρινη κάρτα και οι δύο.