Στους 8 του Κυπέλλου ο Ατρόμητος παρά την ήττα με 0-2 από Βόλο

Χάρη στο 0-3 του πρώτου αγώνα προκρίθηκε ο Ατρόμητος

Ένα ματς που έδειχνε χωρίς ενδιαφέρον λόγω του 0-3 υπέρ του Ατρομήτου στον Βόλο έγινε θρίλερ, χάρη σε δυο παιδαριώδη λάθη των γηπεδούχων.

Ο Βόλος απείλησε στο 11’ με τον Μπαλογιάννη να χάνει μοναδική ευκαιρία απέναντι στον Μανδά και ένα λεπτό αργότερα ο Κιβρακίδης έκανε ένα ανόητο πέναλτι που μετέτρεψε σε γκολ ο Γκουαροτσένα.

Στο 21’ ο Καχίλα στην προσπάθεια του να αποσοβήσει το 0-2 και με τον Μανδά εξουδετερωμένοι απέκρουσε με το χέρι και ο Βόλος κέρδισε νέο πέναλτι, με τον αμυντικό του Ατρομήτου να δέχεται την κόκκινη κάρτα.

Ο Γκουαροτσενα έκανε το 0-2, αλλά φαίνεται να έχει βρει δυο φορές την μπάλα καθώς γλίστρισε στην εκτέλεση. Η εξέλιξη αυτή έβαλε την ομάδα του Βόλου ξανά στο κόλπο και η υπόθεση πρόκριση απέκτησε και πάλι ενδιαφέρον.

Ο Μανδάς στο 51’ κράτησε ζωντανό τον Ατρόμητο με τεράστια επέμβαση σε κεφάλια του Λιασίνε και η εικόνα στα πρώτα λεπτά του β´ μέρους προμήνυαν ροντέο.  Στο 70’ αποκαταστάθηκε η αριθμητική ανισορροπία με την αποβολή του Μπακογιάννη με δεύτερη κίτρινη.

Ο Βόλος έμεινε με εννέα στο 82’ λόγω της αποβολής του Γκουαροτσένα, ο Ατρομητος διαχειρίστηκε το σκορ πρόκρισης και έστω και με αυτόν τον τρόπο πέρασε στους «8» του Κυπέλλου.