Skip to main content
Menu Αναζήτηση

Πλέι οφ Super League: Πρεμιέρα με Άρης – ΟΦΗ και ΠΑΟΚ – Ολυμπιακός

Το πρόγραμμα των πλέι οφ και των πλέι άουτ όπως ανακοινώθηκε

Με την ολοκλήρωση της τηλεδιάσκεψης της Super League καθορίστηκαν οι ημερομηνίες και οι ώρες των αγώνων για τα πλέι οφ και τα πλέι άουτ. Στην πρεμιέρα της 1ης αγωνιστικής των πλέι οφ, το Σάββατο (6/6) πρώτοι στη «μάχη» ρίχνονται στις 21:30 ο Άρης και ο ΟΦΗ, με την αναμέτρηση να διεξάγεται στο «Κλεάνθης Βικελίδης». Την Κυριακή (7/7), διεξάγονται τα ντέρμπι ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός (19:30) και ΑΕΚ-Παναθηναϊκός (21:30). 

Το πρόγραμμα της πρεμιέρας των πλέι οφ της Super League έχει ως εξής:

SUPER LEAGUE - ΠΛΕΪ ΟΦ 

 

1η Αγωνιστική (6-7/6)

Σάββατο, 6 Ιουνίου
ΓΗΠΕΔΟ          ΏΡΑ     ΑΓΩΝΑΣ
Κλ. Βικελίδης   21:30   Άρης-ΟΦΗ

Κυριακή, 7 Ιουνίου
ΓΗΠΕΔΟ          ΏΡΑ     ΑΓΩΝΑΣ
Τούμπα          19:30   ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός
ΟΑΚΑ            21:30   ΑΕΚ-Παναθηναϊκός

Η Βαθμολογία 
                           B.
1. Ολυμπιακός    66
2. ΠΑΟΚ          52*
3. ΑΕΚ           51
4. Παναθηναϊκός  44
5. ΟΦΗ           34
6. Άρης          34

* Ο ΠΑΟΚ έχει τιμωρηθεί με αφαίρεση επτά βαθμών 

Super League: Το πρόγραμμα των πλέι άουτ

H αγωνιστική δράση στη Super League επαναρχίζει το Σαββατοκύριακο 6-7 Ιουνίου και η διοργανώτρια Αρχή έκανε γνωστό και το πρόγραμμα των πλέι άουτ. Οι ομάδες από την 7η έως τη 10η θέση δίνουν τέσσερα ματς εντός έδρας και τρία εκτός έδρας, ενώ από την 11η έως τη 14η θέση, παίζουν τα τρία παιχνίδια στο γήπεδό τους και τα τέσσερα εκτός έδρας. 

Tο ενδεχόμενο να διεξαχθούν οι εναπομείναντες αγώνες της Super League παρουσία θεατών στο 20% της χωρητικότητας των γηπέδων τόσο στα πλέι οφ όσο και στα πλέι άουτ συζητείται στο Δ.Σ. της διοργανώτριας Αρχής. 

Όπως έγινε γνωστό στην πρεμιέρα θα κρατηθεί ενός λεπτού σιγή για τα θύματα του κορονοϊού. 


Το πρόγραμμα των πλέι άουτ της Super League έχει ως εξής:

1η Αγωνιστική

Ξάνθη-Ατρόμητος

ΑΕΛ-Αστέρας

Πανιώνιος-Βόλος

Λαμία-Παναιτωλικός

 

2η Αγωνιστική
Αστέρας-Πανιώνιος
Ατρόμητος-Λαμία
Βόλος-Ξάνθη
Παναιτωλικός-ΑΕΛ

3η Αγωνιστική
Ξάνθη-Παναιτωλικός
ΑΕΛ-Βόλος
Αστέρας-Ατρόμητος
Λαμία-Πανιώνιος

4η Αγωνιστική
Ατρόμητος-ΑΕΛ
Βόλος-Λαμία
Παναιτωλικός-Αστέρας
Πανιώνιος-Ξάνθη

5η Αγωνιστική
ΑΕΛ-Πανιώνιος
Αστέρας-Βόλος
Ατρόμητος-Παναιτωλικός
Λαμία-Ξάνθη

6η Αγωνιστική
Ξάνθη-Αστέρας
Βόλος-Ατρόμητος
Πανιώνιος-Παναιτωλικός
Λαμία-ΑΕΛ

7η Αγωνιστική
ΑΕΛ-Ξάνθη
Αστέρας-Λαμία
Ατρόμητος-Πανιώνιος
Παναιτωλικός-Βόλος

 

ΣΧΕΤΙΚΑ ΑΡΘΡΑ