Σίφουνας Άρης στην Κρήτη (0-3) έπιασε κορυφή – Δείτε τα γκολ! (VIDEO)

Άνετη νίκη για τον Άρη στην Κρήτη

Ο Άρης πέρασε και από την Κρήτη συνεχίζοντας την εντυπωσιακή του πορεία με νίκη 0-3 επί του ΟΦΗ για την 13η αγωνιστική της Super League.

Από το πρώτο ημίχρονο οι κίτρινοι έδειξαν τις διαθέσεις τους κι έτσι βρέθηκαν πριν το μισάωρο να προηγούνται χάρη σε γκόλ του Μπετρόγλιο.

Συγκεκριμένα στο 29΄ ο Μάνος επιχείρησε το σουτ, ο Σωτήριου απέκρουσε και ο Μπερτόγλιο βρέθηκε στο κατάλληλο σημείο για να την στείλει στα δίχτυα.

Ξανά ο Μπερτόγλιο στο 42ο λεπτό μετά από κόρνερ και κεφαλιά του Μπεναλουάν έστειλε την μπάλα στα δίχτυα των Κρητικών για το 0-2.

Με δύο γκολ αέρα ο Άρης πατούσε πιο σίγουρα στον αγωνιστικό χώρο στο δεύτερο ημίχρονο και στο 74΄ λεπτό κέρδισε πέναλτι όταν ο Μάνος έφυγε στην κόντρα και πάτησε περιοχή, με τον Βαφέα να κάνει το τάκλιν και να τον ανατρέπει. Εύστοχος ήταν ο Ματίγια στην εκτέλεση γράφοντας το τελικό 0-3 στο 76΄, αφιερώνοντας μάλιστα το γκολ στον τερματοφύλακα των κιτρίνων Μάριο Σιαμπάνη.