Απίστευτο κάζο ΠΑΟΚ: Ήττα (3-2) με ανατροπή από Ατρόμητο – Δείτε τα 5 γκολ (VIDEO)

Δεν κατάφερε να πάρει ούτε πόντο ο ΠΑΟΚ αν και προηγήθηκε δύο φορές

Προηγήθηκε δύο φορές, έχασε ευκαιρίες, έχασε πέναλτι κι όμως κατάφερε να μην πάρει ούτε βαθμό στο Περιστέρι ο ΠΑΟΚ που έχασε με 3-2 από τον Ατρόμητο.

Με διαρκή πίεση ψηλά, θέλοντας να εκμεταλλευτεί τα λάθη και τις αργές επιστροφές των «ασπρόμαυρων» που αντιμετώπισαν πολλά προβλήματα στον άξονα, ο Ατρόμητος προσπάθησε να βάλει με το... καλημέρα δύσκολα και είδε ακόμη και την τύχη να του χαμογελά, παρά το γεγονός πως βρέθηκε με την πλάτη στον τοίχο μόλις στο 16ο λεπτό της αναμέτρησης. Ο Κωτσόπουλος ανέτρεψε τον Σβαμπ, ο Διαμαντόπουλος υπέδειξε πέναλτι αλλά ο Τζόλης που ανέλαβε την εκτέλεση, αστόχησε.

Μέσα σε έξι λεπτά, όμως, ο ΠΑΟΚ αναθάρρησε και ο 18χρονος έδωσε την ασίστ στον Σφιντέρσκι, ο οποίος νίκησε τον Γιαννιώτη για το 0-1.

Η αλλαγή του Μουνίθ αποδείχθηκε «χρυσή» για τον Νταμίρ Κάναντι.

Στο 64ο λεπτό με ένα «κεραυνό» έξω από τη μεγάλη περιοχή, ο Ισπανός εκμεταλλεύτηκε το λάθος του Γιαννούλη και «εκτέλεσε» τον ΠΑΟΚ για το 1-1, ο οποίος πλήρωσε εκ νέου ακριβά την αναποτελεσματικότητά του, δίνοντας δικαιώματα στον αντίπαλο του. Άμεσα ο Πάμπλο Γκαρσία προχώρησε σε αλλαγές μεσοεπιθετικά, ψάχνοντας το δεύτερο γκολ, με τους Ουάρντα και Λάμπρου να κάνουν την πρώτη τους εμφάνιση στα «ασπρόμαυρα».

Με τον ΠΑΟΚ να λειτουργεί υπό τη πίεση του χρόνου καθώς ακόμη και ο βαθμός της ισοπαλίας ισοδυναμούσε με... αυτοκτονία, δεύτερη συνεχόμενη, ο Ουρουγουανός έριξε στην επίθεση και τον Κρμέντσικ αλλά ένας παλιός γνώριμος του Περιστερίου, έμελλε να «πληγώσει» Ατρόμητο και Κάναντι, με τον Ουάρντα να δίνει εκ νέου το προβάδισμα στην ομάδα του με κεφαλιά μετά από εκτέλεση κόρνερ του Νινούα στο 82΄.

Οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν με το Χαρίση να «σκοτώσει» την πρώην ομάδα στο 85ο λεπτό ενώ η μεγάλη ανατροπή ολοκληρώθηκε στο 92' με μια υποδειγματική αντεπίθεση των γηπεδούχων και το τελικό 3-2 από τον Νάτσο.