Νέα νίκη για τον Άρη - «Καθάρισε» και την ΑΕΛ (VIDEO)

1-0 με σκόρερ τον Ροζ

Ο Άρης έδωσε συνέχεια στις νίκες, καθώς έπειτα από την εκτός έδρας επικράτησή του επί του Απόλλωνα Σμύρνης το Σάββατο σήμερα ξεπέρασε και το εμπόδιο της Λάρισας για την 19η αγωνιστική, επικρατώντας με 1-0.

Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης πέτυχε με κεφαλιά ο Ροζ μετά από κόρνερ στο 30ο λεπτό της αναμέτρησης.

Οι κίτρινοι έχασαν αρκετές ακόμη ευκαιρίες για να σκοράρουν και να κλειδώσουν το τρίποντο, ενώ ο Μάνος βρήκε δίχτυα στο 55ο λεπτό, με το γκολ να ακυρώνεται ως οφσαιτ με χρήση του VAR.

Επόμενος αντίπαλος το Σάββατο ο Αστέρας Τρίπολης με στόχο την τρίτη συνεχόμενη νίκη για τον Άρη.

Δείτε το γκολ του Ροζ

Άρης (Α. Μάντζιος): Σιαμπάνης, Σούντγκρεν (69΄Σάκιτς), Ροζ, Δεληζήσης, Ιωάννου, Σάσα, Τζέγκο (68΄Ματίγια), Μπερτόγλιο(88΄ Κάτσε), Γκάμα (69΄Σίλβα), Ματέο, Μαντσίνι (λ.τρ. 19΄Μάνος)

Στον πάγκο: Κουέστα, Μάνος, Λόπεθ, Σίλβα, Γκάνεα, Μπεναλουάν, Σάκιτς, Κάτσε, Ματίγια,

Λάρισα (Τ. Φέστα): Μπάγιτς, Καρανίκας(90΄ Νούνιτς), Μιχαήλ, Σπαρβ (46΄Μιλοσάβιεβιτς), Ντουρμισάι, Τσόσιτς, Ζίζιτς, Πινακάς (83΄Γλυνός), Κολομπίνο, Νικολιάς, Ντρούγιτς (65΄Ακούνια)

Στον πάγκο: Ναγκί, Ηλιάδης, Μιλοσάβλιεβιτς, Γλυνός, Ζαχαράκης, Μαϊνδανός, Μπέρτος, Ακούνια, Νούνιτς