Πλήρωσε την αστοχία του στην Τρίπολη ο Άρης - Ήττα 2-1 με ανατροπή (VIDEO)

Δείτε τα γκολ της αναμέτρησης στην Τρίπολη

Tην αστοχία του στην τελική προσπάθεια πλήρωσε ο Άρης στην Τρίπολη, καθώς ενώ προηγήθηκε 0-1  νωρίς στο παιχνίδι και είχε τις ευκαιρίες για να κλειδώσει τη νίκη, δεν σκόραρε δεύτερη φορά, με αποτέλεσμα να γνωρίσει την ήττα από τον Αστέρα με 2-1.

Ο Μάνος άνοιξε το σκορ στην αναμέτρηση με κοντινή προβολή στο 28ο λεπτό, ενώ το πρώτο ημίχρονο έληξε με 6 τελικές για τον Άρη στην αντίπαλη εστία και μόλις 1 για τον Αστέρα.

Οι κίτρινοι μπορεί μέχρι σήμερα να είχαν 11 ματς όπου προηγήθηκαν και σε αυτά δεν έχασαν ούτε βαθμό, αλλά και δεν δέχθηκαν ούτε γκολ, ωστόσο σήμερα πλήρωσε δύο στιγμές αδράνειας στην άμυνα και την αδυναμία να πετύχει κι άλλο γκολ.

Στο 66΄ ο Κρέσπι σε στημένη φάση, ισοφάρισε για τους γηπεδούχους με πλασέ από την καρδιά της άμυνας του Άρη, ενώ 4 λεπτά αργότερα στο 70΄ ολοκληρώθηκε η ανατροπή με τον Ριέρα να πλασάρει κάτω από τα πόδια του Σιαμπάνη.

Ο Άρης φωνάζει για μη καταλογισμό πέναλτι στο 72ο λεπτό σε ανατροπή του Ροζ, ενώ το ντεμπούτο έκανε και ο Μήτρογλου περνώντας ως αλλαγή στο 82΄ χωρίς ωστόσο να καταφέρει να λυτρώσει την ομάδα του.

Αστέρας Τρίπολης (Μ. Ράσταβατς): Τσίφτσης, Κώτσιρας, Άλβαρες, Καστάνο, Σουάρεθ, Βαλιέντε, Καπίγια (60΄Ριέρα), Σίτο (59΄Ιγκλέσιας), Τζίμας (60΄Αλί Μπαμπά), Κρέσπι (90+1΄Τιλίκα), Φερνάντεθ

Άρης (Α. Μάντζιος): Σιαμπάνης, Σάκιτς, Ροζ, Μπεναλουάν, Ιωάννου (73΄Σούντγκρεν), Σάσα (73΄Σίλβα), Τζέγκο (82΄Κάτσε), Μπερτόγλιο (64΄Ματίγια), Γκάμα, Ματέο, Μάνος (82΄Μήτρογλου)