Διπλό με ανατροπή ο Άρης: 1-2 τον ΠΑΟ στη Λεωφόρο (VIDEO)

Mεγάλη νίκη για τον Άρη εκτός έδρας επί του Παναθηναϊκού

Επιστροφή στις νίκες με τον Άρη, που μετά την ήττα από την ΑΕΚ εντός έδρας την προηγούμενη αγωνιστική, επιβλήθηκε με 1-2 στη Λεωφόρο επί του Παναθηναϊκού, παραμένοντας φαβορί για την κατάκτηση της 2ης θέσης στο πρωτάθλημα.

Οι κίτρινοι αν και βρέθηκαν πίσω στο σκορ με γκολ του Σανκαρέ στο 31ο λεπτό, κατάφεραν να ανατρέψουν το εις βάρος τους σκορ και να πάρουν τους 3 βαθμούς της νίκης στο δεύτερο ημίχρονο.

Εκμεταλλευόμενος την κόκκινη κάρτα του Μαουρίσιο, που άφησε τον ΠΑΟ με 10 παίχτες από το 52΄ και με σκόρερ τους Μάνο στο 62΄ και Ματέο Γκαρσία στο 65΄, ο Άρης πέτυχε σπουδαία νίκη με 1-2.

Είχε προηγηθεί χαμένο πέναλτι από το Μάνο να σημαδεύει το δοκάρι λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου.

Δείτε τα γκολ της αναμέτρησης:

Παναθηναϊκός (Λ. Μπόλονι): Διούδης, Χουάνκαρ, Βέλεθ, Νιάς, Μολό (70΄Ενγκμπακοτό), Σανκαρέ (79΄Μπουζούκης), Μαουρίσιο, Αλεξανδρόπουλος, Βιγιαφάνες (69΄Καμπετσής), Αϊτόρ, Μακέντα (79΄Καρλίτος)

Άρης (Α. Μάντζιος): Κουέστα, Σούντγκρεν (58΄Γκάνεα), Δεληζήσης, Ροζ, Σάκιτς, Τζέγκο (58΄Ματίγια), Σάσα, Μπερτόγλιο (86΄Σίλβα), Μαντσίνι, Ματέο (90+3′ Ιωάννου), Μάνος