ΠΑΟΚ: Λύτρωση με ισοφάριση στο 93 - Ανοιχτοί λογαριασμοί με Ριέκα (VIDEO)

1-1 στην Τούμπα ο ΠΑΟΚ με τη Ριέκα

Με buzzer beater αυτογκόλ κατάφερε να ισοφαρίσει στο τελικό 1-1 ο ΠΑΟΚ στην αναμέτρηση με τη Ριέκα και να αυξήσει τις πιθανότητές του για πρόκριση στους ομίλους του Conference League.

Παρά την καθολική του υπεροχή ο δικέφαλος βρέθηκε πίσω στο σκορ από το πρώτο ημίχρονο κυνηγώντας το γκολ της ισοφάρισης, δημιουργώντας ευκαιρίες, αλλά πότε ο γκολκίπερ των Κροατών, πότε η αστοχία των παιχτών κρατούσαν το σκορ στο 0-1 που έδινε σαφές πλεονέκτημα στη Ριέκα μέχρι το 93ο λεπτό.

Ο Λεπίνιτσα ήταν ο σκόρερ για τους Κροάτες όταν με σουτ έξω από την περιοχή κατάφερε να κερδίσει τον Πασχαλάκη και να ανοίξει το σκορ.

Το κόρνερ που κέρδισε ο ΠΑΟΚ στην τελευταία φάση του αγώνα κατέληξε σε γκολ με τον Γκάλεσιτς, να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του με το 1-1 να αφήνει ανοιχτούς λογαριασμούς για τον επαναληπτικό στην Κροατία την επόμενη εβδομάδα.

ΠΑΟΚ(Ραζβάν Λουτσέσκου): Πασχαλάκης, Βιεϊρίνια, Ροντρίγκο (31’ λ.τ. Τέιλορ), Κρέσπο, Βαρέλα, Σβαμπ, Κούρτιτς (90’ Καγκάβα), Μπίσεσβαρ (71’ Κούτσιας), Ελ Καντουρί (90’ Εσίτι), Α. Ζίβκοβιτς (71’ Μούργκ), Σφιντέρσκι.

ΡΙΕΚΑ (Γκόραν Τόμιτς): Πρσκάλο, Γκάλοβιτς, Κρέσιτς, Εσκοβάλ, Βούκσεβιτς (76’ Γκάλεσιτς), Τόμετσακ (72’ Μπούσνια), Λεπινίτσα, Πάβισιτς, Τσέριν (76’ Λίμπερ), Άμπεμ, Ίσα (89’ Ομπρεγκόν).