«Πέταξε» ο ΠΑΟΚ στη μάχη των δικεφάλων: 2-0 στο ντέρμπι με την ΑΕΚ (VIDEO)

Μεγάλος πρωταγωνιστής ο Μπίσεσβαρ

Νικητής στο ντέρμπι της Τούμπας μεταξύ των δύο δικεφάλων βγήκε ο ΠΑΟΚ, επικρατώντας της ΑΕΚ με 2-0.

Με τον Μπίσεσβαρ πρωταγωνιστή, ο ΠΑΟΚ πήρε τους τρεις πόντους και τη νίκη στο πρώτο του φετινό ντέρμπι στην Τούμπα.

Ο Μπίσεσβαρ ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ με ωραίο σουτ μέσα από την περιοχή στο 42ο λεπτό, ενώ στο δεύτερο ημίχρονο στο 77ο λεπτό κέρδισε πέναλτι που μετέτρεψε σε γκολ ο Κούρτιτς.

Η ΑΕΚ είχε τις δικές της στιγμές, με αποκορύφωμα το ανεπανάληπτο τετ-α-τετ του Ανσαριφάντ στο 69ο λεπτό, αλλά δεν κατάφερε να φτάσει σε ένα γκολ, ενώ στο 82΄ ακυρώθηκε ως οφσάιτ γκολ του Μαχαμαντί.

Δείτε τα γκολ του ΠΑΟΚ:

ΠΑΟΚ (Ραζβάν Λουτσέσκου): Πασχαλάκης, Τέιλορ, Βαρέλα, Μιχαηλίδης, Σίντκλεϊ, Σβαμπ (75’ Εσίτι), Κούρτιτς, Αουγκούστο, Ζίβκοβιτς (74’ Μουργκ, 90’ Μιτρίτσα), Μπίσεσβαρ (92’ Λύρατζης), Σφιντέρσκι (90’ Ακπομ).

ΑΕΚ (Βλάνταν Μιλόγεβιτς): Στάνκοβιτς, Μισελέν, Βράνιες, Τζαβέλλας, Χατζισαφί (75’ Μοχαμαντί), Σιμάνσκι (60’ Σάκχοφ), Λε Ταλέκ (86’ Σιμόες), Γέβτιτς (60’ Ανσαριφάρντ), Γκαρσία (86’ Τάνκοβιτς), Τσούμπερ, Αραούχο.