Πέρασε από το Περιστέρι ο Άρης: 1-3 τον Ατρόμητο (VIDEO)

Δεύτερη συνεχόμενη νίκη για τους κίτρινους

Συνέχεια στα επιτυχημένα αποτελέσματα έδωσε ο Άρης που μετά την επικράτηση επί του ΠΑΟ, πέρασε απόψε και από το Περιστέρι με επιβλητική εμφάνιση και νίκη 1-3 επί του Ατρομήτου.

Το σκορ για τους κίτρινους άνοιξε μόλις στο 10' ο Μαντσίνι μετά από μπαλιά Σούντγκρεν.

Ο Κουλούρης ήταν άστοχος για τον Ατρόμητο σε κλασσικές ευκαιρίες, ενώ ο Άρης είδε δύο φορές γκολ του να ακυρώνονται ως οφσάιτ.

Ο Ατρόμητος κατάφερε να ισοφαρίσει κόντρα στη ροή του αγώνα προτού το ματς οδηγηθεί στο ημίχρονο καθώς ο Σπιριντόνοβιτς έκανε το 1-1 στις καθυστερήσεις.

Νέο προβάδισμα για τον Άρη έδωσε με πέναλτι ο Γκάμα στο 58ο λεπτό, ενώ τη νίκη για τους κίτρινους κλείδωσε το γκολ του Ματέο Γκαρσία που έπειτα από λάθος πάσα απ' τον Κυριάκο Παπαδόπουλο, πήρε την μπάλα, ξεχύθηκε προς τη μεγάλη περιοχή, μπήκε σ' αυτήν και με αριστερό σουτ έστειλε την μπάλα στη δεξιά γωνία της εστίας του Πίρι.