ΠΑΟΚ: Μοιρασιά 1-1 με Ολυμπιακό στην Τούμπα - Μπορούσε τη νίκη ο δικέφαλος

Από το πρώτο ημίχρονο διαμορφώθηκε το τελικό σκορ

Στο 1-1 έμειναν ΠΑΟΚ και Ολυμπιακός στο ντέρμπι της αγωνιστικής στη Super League στο γήπεδο της Τούμπας.

Τα δύο γκολ που μπήκαν λίγο πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου, ήταν αυτά που διαμόρφωσαν και το τελικό σκορ της αναμέτρησης.

Στο 42' ο δικέφαλος άνοιξε το σκορ με τον Μπα να νικάει κατά λάθος τον τερματοφύλακα της ομάδας του μετά από φάουλ από τα δεξιά.

Η χαρά του ΠΑΟΚ ωστόσο κράτησε μόλις ένα λεπτό με τον Τικίνιο να γράφει το 1-1 με κεφαλιά, επίσης από στημένη φάση, από κόρνερ και λάθος στο κέντρο της άμυνας του δικεφάλου.

Ο δικέφαλος είχε τον έλεγχο του αγώνα και κυνήγησε το γκολ της νίκης, έχοντας και δοκάρι με τον Τσιγγάρα στο 53΄, ωστόσο δεν μπόρεσε να βρει δίχτυα, με τον Ολυμπιακό, να έχει και αυτός τις δικές του στιγμές απέναντι από τον Πασχαλάκη. Κορυφαία στιγμή το δοκάρι του Μασούρα στο 76΄.

ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός 1-1

Γκολ: 42' αυτ. Mπα (ΠΑΟΚ), 44' Τικίνιο (Ολυμπιακός)

Κίτρινες: Καμαρά (Ολυμπιακός), Παπασταθόπουλος (Ολυμπιακός), Μπα (Ολυμπιακός), Κούρτιτς (ΠΑΟΚ), Ρέαμπτσουκ (Ολυμπιακός), Αγκιμπού Καμαρά (Ολυμπιακός)