Αργεντινή - Γαλλία (2-0): Το γκολ αριστούργημα και τα δάκρυα του Ντι Μαρία (VIDEO)

Η Αργεντινή ήταν ανώτερη από τη Γαλλία στο πρώτο ημίχρονο του τελικού του Μουντιάλ

Ονειρικό ήταν το πρώτο ημίχρονο του τελικού του Μουντιάλ 2022 για την Αργεντινή. Η παρέα του Μέσι προηγήθηκε με 2-0 της Γαλλίας με πέναλτι του Μέσι και ένα φοβερό γκολ του Ντι Μαρία.

Όπως γράφει το newsit.gr η Αργεντινή ήταν ανώτερη από τη Γαλλία στο πρώτο ημίχρονο του τελικού του Μουντιάλ, με την παρέα του Μέσι να παίρνει ξεκάθαρο προβάδισμα για την κατάκτηση του τρίτου παγκοσμίου κυπέλλου της ιστορίας της.

Όλα τα λεφτά ήταν το δεύτερο γκολ της Αργεντινής, με την ομάδα του Σκαλόνι να φεύγει εντυπωσιακά στην αντεπίθεση και να σκοράρει με τον Ντι Μαρία.

Ο πολύπειρος Αργεντινός εξτρέμ έκανε το 2-0 με υπέροχο τελείωμα και στη συνέχεια δεν άντεξε τη συγκίνηση, ξεσπώντας σε κλάματα.

Το πρώτο γκολ του αγώνα μπήκε στο 23ο λεπτό της αναμέτρησης από τον Μέσι. Το πέναλτι κέρδισε ο Ντεμπελέ, έπειτα από μαρκάρισμα του Ντι Μαρία.