Τρομερός ο Ευρωπαίος ΠΑΟΚ: Επική ανατροπή στο Ελσίνκι (2-3) - Δείτε τα γκολ

Εκπληκτικό δεύτερο ημίχρονο από το δικέφαλο

Κάνοντας ένα εντυπωσιακό δεύτερο ημίχρονο ο ΠΑΟΚ απέδρασε με τους 3 βάθμους από το Ελσίνκι στην πρεμιέρα των ομίλων του Conference League, με 1-3 και ανατροπή από το εις βάρος του 1-0 του ημιχρόνου.

Σκόρερ για το δικέφαλο οι Κουλιεράκης στο 56΄ με κεφαλιά μετά από φάουλ που εκτέλεσε από τα αριστερά ο Ντεσπότοφ, που από δημιουργός έγινε εκτελεστής για το 2ο γκολ του ΠΑΟΚ στο 82ο λεπτό. Κερασάκι στην τούρτα το γκολ του Τόμας στο 94ο λεπτό.

Οι Φινλανδοί είχαν προηγηθεί με γκολ του Μπαντέ στο πρώτο ημίχρονο μετά από εκτέλεση κόρνερ, ενώ στο 99ο λεπτό με πέναλτι διαμορφώθηκε το τελικό 2-3.

Δείτε τα γκολ της αναμέτρησης:

Ελσίνκι: Μάενπα (Οστ 13’), Τοΐβιο, Ντα Γκράσα, Ραϊτάλα, Σοΐρι , Κανελλόπουλος (Πάανεν 76’), Λίνγκμαν, Χαμαλάινεν (Ατόμ 62’), Χετεμάι (Τανάκα 62’), Μπαντέ (Κέσκινεν 62’), Ραντούλοβιτς.

ΠΑΟΚ: Κοτάρσκι, Κεντζιόρα, Εκόνγκ, Κουλιεράκης, Μπάμπα, Τσιγγάρας (Οζντόεφ 67’), Σβαμπ , Α. Ζίβκοβιτς (Τάισον 67’), Ντεσπόντοφ (Βιεϊρίνια 85’), Μουργκ (Κωνσταντέλιας 75’), Σαμάτα (Μπράντον 75’).