Βόλος: Πρώτη νίκη στο πρωτάθλημα - Κέρδισε με 2-1 την Κηφισιά

Πρώτο τρίποντο για τους Βολιώτες

Την πρώτη νίκη του στη Stoiximan Super League πανηγύρισε ο Βόλος. Οι Θεσσαλοί επικράτησαν 2-1 της Κηφισιάς στο Πανθεσσαλικό για την 9η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Ο Βόλος πέτυχε από ένα γκολ σε κάθε μέρος του παιχνιδιού. Το σκορ άνοιξε ο Μπερτόγλιο στο 21ο λεπτό, με τον Ντέλετιτς να ανεβάζει τον δείκτη του σκορ στο 75ο λεπτό.

Ο Οζέγκοβιτς μείωσε το σκορ στο 82', με την Κηφισιά να τελειώνει το ματς με εννέα παίκτες εξαιτίας της αποβολής των Τσάπαν (70') και Σάντος (84'). Κάπως έτσι στη βαθμολογία, ο Βόλος έφτασε τους πέντε βαθμούς, με την Κηφισιά να μένει στους επτά.