Τεράστια Εθνική Ελλάδος! Νίκη με ανατροπή!

Η Εθνική ομάδα έκανε την ανατροπή στο τελευταίο δεκάλεπτο απέναντι στους οικοδεσπότες Κροάτες και νίκησε με 72-70!

Σε ένα παιχνίδι βαρόμετρο για τους στόχους της ομάδας η Ελλάδα έβγαλε ψυχή και κατάφερε να κερδίσει ενώ βρισκόταν πίσω στο σκορ σε όλο το παιχνίδι!

Με σπουδαία ανατροπή στο τελευταίο δεκάλεπτο η Εθνική Ανδρών υπέταξε και την Κροατία και έβαλε... πλώρη για την κορυφή του 3ου ομίλου του Ευρωμπάσκετ 2015. Το αντιπροσωπευτικό συγκρότημα επικράτησε 72-70 των «οικοδεσποτών», τους οποίους και υποχρέωσε στην πρώτη ήττα τους. Επόμενος αντίπαλος της ομάδας του Φώτη Κατσικάρη θα είναι η Γεωργία (8/9, 19:00).

Τα δεκάλεπτα: 13-18, 28-33, 51-57, 72-70