«Γύπας»: Μία 4άδα με ματς φωτιά!

Προγνωστικά στοιχήματος για τη Σούπερ Λίγκα σήμερα Κυριακή (13/3)

Πλήρωσε πολύ κόσμο ο ΠΑΟΚ χθες. Με μία επιβλητική εμφάνιση έβγαλε το διπλό από το ημίχρονο, έβγαλε και το over για να πληρωθεί ο κοσμάκης. Συνέχεια της Σούπερ Λίγκας σήμερα με τέσσερα ακόμη δύσκολα ματς. Το έχω ξαναπεί. Εύκολο ματς φέτος – στοιχηματικά – δεν υπάρχει.

Ατρόμητος – Αστέρας Τρίπολης (κωδ. 2633)

Ποντάρισμα ενστίκτου και παράδοσης σ’ αυτό το παιχνίδι. Επιλέγω το Χ, γιατί πιστεύω πως οι δύο ομάδες βρίσκονται πολύ κοντά αυτή την περίοδο. Μονάχα κανένα κλασικό… 1-0 του Ατρόμητου μπορεί να μας το χαλάσει.

Η πρόταση του «Γύπα»: Χ (3,00)

Ηρακλής – Βέροια (κωδ. 2674)

Τα γκολ σ’ αυτό το ματς είναι πολύπλοκο πράγμα. Μοιάζει πολύ με το χθεσινό ματς του Πανιώνιου – με τα τρία γκολ του Μπακασέτα. Αν ο Βέλλιος έχει κέφια όλα γίνονται. Στρέφομαι στον (τίμιο) άσσο, σε μία επιλογή λογικής.

Η πρόταση του «Γύπα»: 1 (1,80)

Λεβαδειακός – Πλατανιάς (κωδ. 2675)

Περίεργο ματς. Αλλόκοτες ομάδες, με παράξενα αποτελέσματα, πολλές φορές χωρίς ειρμό ή σερί. Όλα τα αφήνω ανοικτά. Παίζω με γκολ, τα 2-3 μας καλύπτουν πολλά ενδεχόμενα.

Η πρόταση του «Γύπα»: 2-3G (2,10)

Ολυμπιακός – Παναθηναϊκός (κωδ. 2750)

Λέτε να δούμε τίποτα… φωτιές το βράδυ; Τίποτα δεν αποκλείεται αν θέλετε τη γνώμη. Το παιχνίδι έχει χοντρύνει πολύ και όλα είναι ανοιχτά. Παικτικά, ο Ολυμπιακός μπορεί να είναι ανώτερος αλλά δεν έχει στο τσεπάκι του το γκολ, όπως στην αρχή του πρωταθλήματος. Μέχρι και κόντρα έβλεπα αν ο Παναθηναϊκός δεν «κλάταρε» στα ντέρμπι. Πάω στη σιγουριά των 2-3 γκολ.