18

ΝΟΕ
2017

Τα κλικ των φωτογράφων της άγριας ζωής που έχουν αρκετή πλάκα…

Ζώα που δεν έχουν καθόλου… φωτογένεια!

18 Οκτ 201721.05

Τα ζώα πάντα μας εκπλήσσουν με τις πόζες που παίρνουν όταν απαθανατίζονται στο φακό και το αποτέλεσμα είναι πολλές φορές ξεκαρδιστικό. Αν και η δουλειά των φωτογράφων άγριας ζωής είναι δύσκολη, οι ίδιοι δεν επιλέγουν πάντα να μας δείχνουν όμορφες εικόνες. Έτσι στη συνέχεια θα δείτε μια λίστα όπου καθένα στιγμιότυπο καταδεικνύει πως τα ζώα δεν έχουν και τόση φωτογένεια, αν ο φωτογράφος καταφέρει να τα τσακώσει σε μια ιδιαίτερη στιγμή, με μια γκριμάτσα ή σε μια στάση όχι και τόσο συνηθισμένη…













perierga.gr

ΣΑΣ ΑΡΕΣΕ;(0)

Typosthes.gr Social Media Awards 2017

Η ονειροπόληση είναι δείγμα εξυπνάδας

Περίεργα18 Νοε 201708.05

Μελέτη δείχνει ότι τα άτομα των οποίων ο εγκέφαλος… βολτάρει συχνά στη δουλειά -και όχι μόνο- έχουν καλύτερες νοητικές ικανότητες.

Εντυπωσιακές οάσεις αιχμαλωτίζουν τη φαντασία!

Περίεργα17 Νοε 201720.05

Οι απροσδόκητες καταπράσινες εικόνες μέσα στην έρημο δεν μας αφήνουν ασυγκίνητους.

Απίθανος σχεδιασμός δαπέδου για να αποτραπεί το… τρέξιμο!

Περίεργα17 Νοε 201714.05

Μια εταιρεία είχε βαρεθεί να βλέπει τον κόσμο να τρέχει στην είσοδο και σκέφτηκε αυτό…

Στην Γεωργία το αρχαιότερο κρασί στον πλανήτη

Περίεργα17 Νοε 201714.05

Εντοπίστηκαν πύλινα δοχεία που περιείχαν κρασί ηλικίας περίπου 8.000 ετών

Σουίτες στον… αέρα!

Περίεργα17 Νοε 201711.05

Η αεροπορική εταιρεία Emirates αποκαλύπτει τις πλήρως εξοπλισμένες σουίτες Α’ θέσης στον στόλο των Boeing 777.

Τουριστικά αξιοθέατα που είναι πολύ μικρότερα από όσο νομίζετε!

Περίεργα17 Νοε 201708.05

Προκαλούν τα αξιοθέατα αυτά το ίδιο συναίσθημα με ένα τεράστιοο κουτί που μόλις το ανοίξεις περιέχει ένα πολύ μικρό δώρο.

Η ιστορία του Μαραθωνίου Δρόμου!

Περίεργα16 Νοε 201720.05

Καθιερώθηκε από τον Γάλλο φιλόλογο Μισέλ Μπρεάλ

Ναρκο - τουρισμός μία νέα πρόκληση για την Κολομβία

Περίεργα16 Νοε 201717.05

Αξίζει να σημειωθεί πως πρόσφατη μελέτη στην Κολομβία έδειξε πως 1 στους 10 ξένους επισκέπτες της χώρας, θέλει να μάθει για τη ζωή του Πάμπλο Εσκομπάρ και έχει πρόσφατα δει την σειρά του Netflix «Narcos». 

Glitter cappuccino: Μια νέα τάση στον καφέ!

Περίεργα16 Νοε 201714.05

Σε πολλές εκδοχές, ο cappuccino είναι πάντα απολαυστικός!

Πώς έβλεπαν οι άνθρωποι το 1900 τη ζωή στο μέλλον;

Περίεργα16 Νοε 201711.05

Μέσα από ευφάνταστες και παράδοξες κάρτες φαίνεται η άποψη που είχαν οι άνθρωποι για τη ζωή στο μέλλον.