19

ΟΚΤ
2017

Σκηνές τρόμου

Λεοπάρδαλη σκορπά τον πανικό σε σχολείο στην Ινδία (video)

28 Ιουλ 201512.05

Σκηνές πανικού εκτυλίχθηκαν σε σχολείο της Ινδίας όταν μία λεοπάρδαλη εισέβαλε στο κτίριο και έκανε μαθητές και δασκάλους να τρέχουν τρομοκρατημένοι στους διαδρόμους.

Τρία άτομα τραυματίστηκαν στην προσπάθειά τους να εμποδίσουν το ζώο να μπει στις αίθουσες. Ένας δάσκαλος, μάλιστα, κόπηκε βαθιά στο χέρι όταν προσπάθησε να κλείσει το παράθυρο για να μην περάσει η λεοπάρδαλη.

Το σχολείο έκλεισε και ομάδα κτηνιάτρων που έσπευσαν κατάφεραν να πιάσουν τη λεοπάρδαλη και με ειδικά φάρμακα να την ηρεμήσουν.

in.gr


ΣΑΣ ΑΡΕΣΕ;(1)

Ζώα που δεν έχουν καθόλου… φωτογένεια!

Περίεργα18 Οκτ 201721.05

Τα κλικ των φωτογράφων της άγριας ζωής που έχουν αρκετή πλάκα…

Αληθοφανή… γλυκά από πορσελάνη και γυαλί!

Περίεργα18 Οκτ 201719.05

Οι δημιουργίες δεν είναι τροφή για το στομάχι αλλά για τα… μάτια!

Φάρμα σε σχήμα πίτσας καλλιεργεί μόνο υλικά για πίτσα!

Περίεργα18 Οκτ 201717.05

Στον Καναδά ένα αγρόκτημα καλλιεργεί βασιλικό, ντομάτες ενώ εκτρέφει χοίρους και αγελάδες… μόνο για πίτσες!

Τα 10 καλύτερα εστιατόρια του 2017 στον κόσμο!

Περίεργα18 Οκτ 201715.05

Γκουρμέ ανησυχίες και γευστικά πιάτα σε συνδυασμό με ένα υπέροχο περιβάλλον και άριστη φιλοξενία!

Η Μπαρτσελόνα… φοράει φανέλες στα ελληνικά!

Περίεργα18 Οκτ 201712.55

H Μπαρτσελόνα καλεί τους φίλους της να πάρουν ένα μάθημα ελληνικών

ΗΠΑ: Πωλήθηκε μισοκαπνισμένο πούρο του Τσόρτσιλ αντί 13.500 ευρώ

Περίεργα17 Οκτ 201720.05

Ο Τσόρτσιλ κάπνισε εν μέρει το πούρο των 10 εκατοστών στο αεροδρόμιο Le Bourget στο Παρίσι στις 11 Μαΐου 1947.

Σκυλιά συμπεριφέρονται σαν άνθρωποι!

Περίεργα17 Οκτ 201714.05

Είναι αξιολάτρευτη παρέα, τα αγαπάμε πολύ και μας εκπλήσσουν διαρκώς με τη συμπεριφορά τους…

Vertical City: Κάθετη «πόλη» στην επιφάνεια του νερού!

Περίεργα17 Οκτ 201711.05

Μια καινοτόμα και φουτουριστική ιδέα για την κατοίκηση στο μέλλον…

10 πανέμορφα χωριά της Ιταλίας!

Περίεργα17 Οκτ 201708.05

Γραφικά χωριουδάκια με φόντο το απέραντο γαλάζιο ή τα βουνά της χώρας…

30 συμβουλές ζωής από γυναίκες άνω των 100 ετών

Περίεργα16 Οκτ 201720.05

Οι γυναίκες που κατάφεραν να ξεγελάσουν το χρόνο, δίνουν τις δικές τους συμβουλές για μια καλύτερη -και κυρίως μακρύτερη- ζωή.