25

ΣΕΠ
2017

Ο Δήμαρχος ανέλαβε την ευθύνη για την εικόνα της πόλης

Μπουτάρης: Εγώ έχω την ευθύνη - Ανέκδοτο της χρονιάς το πετρωμένο αλάτι!

11 Ιαν 201710.51

Ο Δήμαρχος της Θεσσαλονίκης, Γιάννης Μπουτάρης, ανέλαβε την ευθύνη για την χθεσινή εικόνα της πόλης όπου ήταν πρωτοφανής η ταλαιπωρία των οδηγών στους δρόμους της πόλης. Όπως είπε, η ευθύνη για την χθεσινή εικόνα της πόλης "είναι όλη δική μου". 

Μιλώντας σε πρωινή τηλεοπτική εκπομπή του ΣΚΑΪ, δήλωσε πως οι αλατιέρες είχαν προετοιμαστεί, ωστόσο δεν μπόρεσαν να βγουν στους δρόμους, αφού το αλάτι πέτρωσε, λέγοντας πως αυτό ήταν κάτι που δεν είχε σκεφτεί. Επισήμανε πως τέτοιες θερμοκρασίες δεν είναι συχνό φαινόμενο για την πόλη και είπε ότι οι παγωμένες αλατιέρες θα γίνουν το...ανέκδοτο της χρονιάς.

Εργαζόμενοι και συνεργεία του δήμου ξεκίνησαν χθες το βράδυ να ρίχνουν αλάτι στους δρόμους και να σπάνε τον πάγο, ενώ σήμερα φορτώθηκε αλάτι και σε επιπλέον φορτηγά.


ΣΑΣ ΑΡΕΣΕ;(2)

Η επίσημη ανακοίνωση του Λιμενικού για την τραγωδία στην Χαλκιδική

Τοπικά25 Σεπ 201700.45

Νεκρή μία γυναίκα δύτης - Σε νοσοκομείο της Θεσσαλονίκης ο άνδρας

Θεσσαλονίκη: Έρχονται Τσίπρας και Μητσοτάκης για τη Σύνοδο "Thessaloniki Summit 2017"

Τοπικά25 Σεπ 201700.14

Η Θεσσαλονίκη στο πολιτικό και οικονομικό επίκεντρο - 7 παράλληλες συνεδριακές εκδηλώσεις

Χωρίς νερό για 6 ώρες περιοχή της Θεσσαλονίκης

Τοπικά25 Σεπ 201700.03

Δείτε σε ποιες οδούς και τι ώρα αναμένεται να επανέλθει το νερό

Καιρός στη Θεσσαλονίκη - Ήρθε το φθινόπωρο με έκτακτο δελτίο και βροχές!

Τοπικά25 Σεπ 201700.01

Η πρόγνωση του καιρού για σήμερα, Δευτέρα 24/9, από την ΕΜΥ

Χαλκιδική: Τραγωδία με νεκρή δύτη - Προσπάθησαν να σπάσουν παγκόσμιο ρεκόρ

Τοπικά24 Σεπ 201721.02

Νεκρή ανασύρθηκε η γυναίκα - Με ελικόπτερο στη Θεσσαλονίκη ο άνδρας

Θεσσαλονίκη: Η αλήθεια πίσω από τη φωτιά του 1917

Τοπικά24 Σεπ 201718.48

Μια βραδιά αναζήτησης της ιστορίας, της ταυτότητας, της αλήθειας μίας πόλης

Θεσσαλονίκη: Voltαρε ο κόσμος στη Νέα Παραλία!

Τοπικά24 Σεπ 201717.37

Παρουσία του Περιφερειάρχη Κεντρικής Μακεδονίας, Απόστολου Τζιτζικώστα, ο οποίος ανακοίνωσε την αγορά 50 ηλεκτρικών οχημάτων στην Περιφέρεια!

Θεσσαλονίκη: Τρέξιμο-ρεκόρ για 50 ώρες στο "Τρέξε χωρίς Τερματισμό"!

Τοπικά24 Σεπ 201715.20

Χιλιάδες κόσμου έτρεξαν για καλό σκοπό - Μαζεύτηκαν 15.000€

Από τη Θεσσαλονίκη με αγάπη - 100.000 γεύματα για μικρά παιδιά στην Αφρική! (ΦΩΤΟ)

Τοπικά24 Σεπ 201714.12

Ετοιμάστηκαν σήμερα το πρωί σε εκδήλωση που πραγματοποιήθηκε στη Θεσσαλονίκη

Vodafone World of Difference


ΕΥΑΘ


ΕΛΠΕ



Κτήμα Χρηστίδη

Kosmima 2017 Helexpo


Thessaloniki Summit 2017


Typosthes.gr - Twitter

Typosthes.gr - Facebook

Fix factory