24

ΑΠΡ
2017

Ο Δήμαρχος ανέλαβε την ευθύνη για την εικόνα της πόλης

Μπουτάρης: Εγώ έχω την ευθύνη - Ανέκδοτο της χρονιάς το πετρωμένο αλάτι!

11 Ιαν 201710.51

Ο Δήμαρχος της Θεσσαλονίκης, Γιάννης Μπουτάρης, ανέλαβε την ευθύνη για την χθεσινή εικόνα της πόλης όπου ήταν πρωτοφανής η ταλαιπωρία των οδηγών στους δρόμους της πόλης. Όπως είπε, η ευθύνη για την χθεσινή εικόνα της πόλης "είναι όλη δική μου". 

Μιλώντας σε πρωινή τηλεοπτική εκπομπή του ΣΚΑΪ, δήλωσε πως οι αλατιέρες είχαν προετοιμαστεί, ωστόσο δεν μπόρεσαν να βγουν στους δρόμους, αφού το αλάτι πέτρωσε, λέγοντας πως αυτό ήταν κάτι που δεν είχε σκεφτεί. Επισήμανε πως τέτοιες θερμοκρασίες δεν είναι συχνό φαινόμενο για την πόλη και είπε ότι οι παγωμένες αλατιέρες θα γίνουν το...ανέκδοτο της χρονιάς.

Εργαζόμενοι και συνεργεία του δήμου ξεκίνησαν χθες το βράδυ να ρίχνουν αλάτι στους δρόμους και να σπάνε τον πάγο, ενώ σήμερα φορτώθηκε αλάτι και σε επιπλέον φορτηγά.


ΣΑΣ ΑΡΕΣΕ;(2)

Θεσσαλονίκη: Επιστρέφει το θρυλικό Μακεδονία Παλλάς σε 7 μέρες! (ΦΩΤΟ-ΒΙΝΤΕΟ)

Τοπικά24 Απρ 201700.18

Επανέναρξη για το σύμβολο της πόλης - Δείτε το νέο λογότυπο του ξενοδοχείου

OK!Thess: Επιχειρηματικότητα και καινοτομία για 3 μέρες στη Θεσσαλονίκη!

Τοπικά24 Απρ 201700.14

Το διάσημο τριήμερο επιχειρηματικότητας που καλεί δημιουργικούς ανθρώπους να παρουσιάσουν τις ιδέες τους

Θεσσαλονίκη: Καινοτομίες από συνεργασίες 2.700 μαθητών στο ΝΟΗΣΙΣ!

Τοπικά24 Απρ 201700.09

240 καινοτόμες εργασίες θα παρουσιαστούν στο 9ο Μαθητικό Συνέδριο Πληροφορικής!

Καιρός στη Θεσσαλονίκη - Εβδομάδα με "άρωμα" καλοκαιριού ξεκινά σήμερα

Τοπικά24 Απρ 201700.02

Η πρόγνωση του καιρού από την ΕΜΥ για σήμερα, Δευτέρα 24/4

Φωτογραφία από το Lamiareport.gr

Σύγκρουση τρένου με νταλίκα στην γραμμή Θεσσαλονίκη-Αθήνα - Διακοπή δρομολογίων

Τοπικά23 Απρ 201723.45

Η νταλίκα παραβίασε φυλασσόμενη ισόπεδη διάβαση

Κλέφτες για γέλια στην Κρήτη - Τους "έπιασε" η κάμερα (ΒΙΝΤΕΟ)

Τοπικά23 Απρ 201722.55

Προσπάθησαν να ανοίξουν ένα ψυγείο δύο φορές!

Φωτογραφία αρχείου

Θεσσαλονίκη: Σύγκρουση Ι.Χ με μηχανή - Ένας νεκρός

Τοπικά23 Απρ 201721.57

Ακόμη ένα άτομο νοσηλεύεται σε σοβαρή κατάσταση

Σάκης Αρναούτογλου: "Άρωμα" καλοκαιριού μέσα στη βδομάδα με 28-29 βαθμούς