27

ΦΕΒ
2017

Ο Δήμαρχος ανέλαβε την ευθύνη για την εικόνα της πόλης

Μπουτάρης: Εγώ έχω την ευθύνη - Ανέκδοτο της χρονιάς το πετρωμένο αλάτι!

11 Ιαν 201710.51

Ο Δήμαρχος της Θεσσαλονίκης, Γιάννης Μπουτάρης, ανέλαβε την ευθύνη για την χθεσινή εικόνα της πόλης όπου ήταν πρωτοφανής η ταλαιπωρία των οδηγών στους δρόμους της πόλης. Όπως είπε, η ευθύνη για την χθεσινή εικόνα της πόλης "είναι όλη δική μου". 

Μιλώντας σε πρωινή τηλεοπτική εκπομπή του ΣΚΑΪ, δήλωσε πως οι αλατιέρες είχαν προετοιμαστεί, ωστόσο δεν μπόρεσαν να βγουν στους δρόμους, αφού το αλάτι πέτρωσε, λέγοντας πως αυτό ήταν κάτι που δεν είχε σκεφτεί. Επισήμανε πως τέτοιες θερμοκρασίες δεν είναι συχνό φαινόμενο για την πόλη και είπε ότι οι παγωμένες αλατιέρες θα γίνουν το...ανέκδοτο της χρονιάς.

Εργαζόμενοι και συνεργεία του δήμου ξεκίνησαν χθες το βράδυ να ρίχνουν αλάτι στους δρόμους και να σπάνε τον πάγο, ενώ σήμερα φορτώθηκε αλάτι και σε επιπλέον φορτηγά.


ΣΑΣ ΑΡΕΣΕ;(2)

Θεσσαλονίκη: Επίγειος παράδεισος έγινε παραλία… σκουπιδότοπος! (ΦΩΤΟ)

Τοπικά27 Φεβ 201721.40

Ένα πανέμορφο αναξιοποίητο σημείο της Θεσσαλονίκη 

Δείτε ΦΩΤΟ και VIDEO από τα BlackHawk των ΗΠΑ στη Θεσσαλονίκη

Τοπικά27 Φεβ 201720.57

Επιβεβαίωση της στρατηγικής θέσης της Θεσσαλονίκης 

Θεσσαλονίκη: Ξεκίνησε η επιστροφή των εκδρομέων – Κίνηση στα διόδια

Τοπικά27 Φεβ 201720.07

Αυξημένη κίνηση στις εισόδους της πόλης

Νεκρό δελφίνι σε παραλία της Θεσσαλονίκης

Τοπικά27 Φεβ 201717.08

Εντοπίστηκε από κατοίκους

Θεσσαλονίκη: Με ήλιο γιορτάζουν οι Θεσσαλονικείς τα κούλουμα!

Τοπικά27 Φεβ 201714.09

Ο καιρός έκανε τελικά το χατίρι όσων θέλησαν να γιορτάσουν σήμερα

Θεσσαλονίκη: Επέκταση παλιάς παραλίας και άλλα έργα με τα 20εκ δάνειο του δήμου

Τοπικά27 Φεβ 201709.01

Επέκταση της παλιάς παραλίας από τον Λευκό Πύργο μέχρι το λιμάνι, υπογειοποίηση των κάδων απορριμάτων, ανάλαση της πλατείας Ελευθερίας και πεζοδρόμηση της Αγίας Σοφίας από την Τσιμισκή μέχρι την Λεωφόρο Νίκης μεταξύ των έργων

Καθαρά Δευτέρα: Πικ νικ και 100 δωρεάν χαρταετοί στο λιμάνι Θεσσαλονίκης!

Τοπικά27 Φεβ 201700.21

Κούλουμα για παιδιά γονείς και φίλους από το Μουσείο Φωτογραφίας Θεσσαλονίκης

Θεσσαλονίκη: Ανοιχτό το Καπάνι για 8 ώρες με εδέσματα και ολόφρεσκα θαλασσινά!

Τοπικά27 Φεβ 201700.18

Ανοιχτή θα είναι αύριο η παραδοσιακή αγορά στο Ιστορικό Κέντρο της Θεσσαλονίκης

ΕΛΠΕ - Υποτροφίες




mollers gellyfishes

trivizas

trivizas




Ελλήνων Κόσμημα



Balkan Festival


Typosthes.gr - Twitter

Typosthes.gr - Facebook