24

ΙΑΝ
2017

Ο Δήμαρχος ανέλαβε την ευθύνη για την εικόνα της πόλης

Μπουτάρης: Εγώ έχω την ευθύνη - Ανέκδοτο της χρονιάς το πετρωμένο αλάτι!

11 Ιαν 201710.51

Ο Δήμαρχος της Θεσσαλονίκης, Γιάννης Μπουτάρης, ανέλαβε την ευθύνη για την χθεσινή εικόνα της πόλης όπου ήταν πρωτοφανής η ταλαιπωρία των οδηγών στους δρόμους της πόλης. Όπως είπε, η ευθύνη για την χθεσινή εικόνα της πόλης "είναι όλη δική μου". 

Μιλώντας σε πρωινή τηλεοπτική εκπομπή του ΣΚΑΪ, δήλωσε πως οι αλατιέρες είχαν προετοιμαστεί, ωστόσο δεν μπόρεσαν να βγουν στους δρόμους, αφού το αλάτι πέτρωσε, λέγοντας πως αυτό ήταν κάτι που δεν είχε σκεφτεί. Επισήμανε πως τέτοιες θερμοκρασίες δεν είναι συχνό φαινόμενο για την πόλη και είπε ότι οι παγωμένες αλατιέρες θα γίνουν το...ανέκδοτο της χρονιάς.

Εργαζόμενοι και συνεργεία του δήμου ξεκίνησαν χθες το βράδυ να ρίχνουν αλάτι στους δρόμους και να σπάνε τον πάγο, ενώ σήμερα φορτώθηκε αλάτι και σε επιπλέον φορτηγά.


ΣΑΣ ΑΡΕΣΕ;(2)

Θεσσαλονίκη: Δωρεάν μαθήματα χορού για 6 ημέρες – Σε ποια σχολή!

Τοπικά24 Ιαν 201702.55

Δείτε και ολόκληρο το πρόγραμμα της δωρεάν εβδομάδας 

Καιρός στη Θεσσαλονίκη: Καταιγίδες, χιόνια και πτώση θερμοκρασίας

Τοπικά24 Ιαν 201700.01

Η πρόγνωση του καιρού από την Εθνική Μετεωρολογική Υπηρεσία

Άκυρα τα πτυχία σε 17 ιδιωτικά σχολεία – Τα 3 στη Θεσσαλονίκη

Τοπικά23 Ιαν 201722.38

«Βόμβα» στην ιδιωτική εκπαίδευση 

«Ρομπότ»… αρμέγει αγελάδες σε φάρμα στο Κιλκίς!

Τοπικά23 Ιαν 201721.20

Το πρώτο διπλό ρομποτικό αρμεκτικό σύστημα "Lely Austronaut Α4" στην Ελλάδα

Κομοτηνή: 15χρονος ομολόγησε ότι σκότωσε τον 5χρονο κωφάλαλο

Τοπικά23 Ιαν 201721.10

Ομολόγησε το έγκλημα ο δράστης – Ανακοίνωση από το Χαμόγελο του Παιδιού

Θεσσαλονίκη: Ο Ψινάκης έκανε δώρο... αλατιέρα στον Μπουτάρη!

Τοπικά23 Ιαν 201718.42

"Άστην στην αλατιέρα...και πάμε Πεκίνο να ξελασπώσουμε», είπε ο δήμαρχος Μαραθώνα στο δήμαρχο Θεσσαλονίκης

Στιγμιότυπο από τον καθαρισμό

Θεσσαλονίκη: Πιο καθαρός ο ποταμός Ανθεμούντας

Τοπικά23 Ιαν 201718.30

Ολοκληρώθηκε ο προληπτικός καθαρισμός στο ύψος της γέφυρας που βρίσκεται πλησίον του Αεροδρομίου “Μακεδονία”

Θεσσαλονίκη: Εστιατόριο έβαλε «λουκέτο» και ανοίγει στο… Βερολίνο!

Τοπικά23 Ιαν 201718.00

Μετά από 15 χρόνια παρουσίας στη Θεσσαλονίκη 

Θεσσαλονίκη: «Brexit: είναι ευκαιρία για την ΕΕ;»