Δείτε τα 2 πέναλτι που πήρε ο Άρης με τον Παναθηναϊκό (Video)

Το πρώτο το σπατάλησε ο Γκάμα – Με το δεύτερο ο Άρης προηγείται 1-0

Με 1-0 προηγείται ο Άρης κόντρα στον Παναθηναϊκό στο ημίχρονο του παιχνιδιού που βρίσκεται σε εξέλιξη στο Κλεάνθης Βικελίδης στη Θεσσαλονίκη. Ο Άρης προηγείται με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Γιουνές ενώ νωρίτερα ο Μπρούνο Γκάμα δεν κατάφερε να νικήσει τον Διούδη από την άσπρη βούλα.

Ειδικότερα ο Γκάμα κέρδισε πέναλτι σε ανατροπή από τον Ινσούα στο πέμπτο λεπτό της αναμέτρησης, ωστόσο, νικήθηκε από τον Διούδη.

Δείτε την ανατροπή του παίκτη του Άρη.

Λίγα λεπτά αργότερα ο διαιτητής σφύριξε και πάλι πέναλτι όταν στο 14’ ο Άρης κερδίζει πέναλτι σε μια φάση που είναι αμφισβητούμενη καθώς σε σέντρα του Μένεντεθ η μπάλα φάνηκε να χτυπάει στον μηρό του Γιόχανσον και εν συνεχεία να φεύγει δίπλα από το χέρι του Σουηδού μπακ.

Ο Γιουνές έγραψε το 1-0 με εύστοχη εκτέλεση.