«Αυτόχειρας» ο Άρης – Έχασε τη νίκη μέσα από τα χέρια του με πέναλτι (Video)

Έχασε τη νίκη μέσα από τα χέρια του – Στο 1-1 με τον Παναθηναϊκό

Αυτόχειρας ο Άρης έχασε μεγάλη ευκαιρία να κερδίσει το πρώτο του ντέρμπι μετά την επιστροφή στην Σούπερ Λιγκ καθώς το παιχνίδι με τον Παναθηναϊκό στο Βικελίδης έληξε 1-1 με γκολ των Πράσινων στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων με πέναλτι.

Το τελικό σκορ διαμορφώθηκε με δύο πέναλτι. Το πρώτο υπέρ του Αρη στο 14' με εκτελεστή τον Χαμζά Γιουνές και το δεύτερο, που ήταν και το γκολ της ισοφάρισης, στο 90+2' με εύστοχο κτύπημα του Χατζηγιοβάννη.

Στο ξεκίνημα της αναμέτρησης, ο Αρης έχασε πέναλτι με τον Γκάμα, που απέκρουσε ο Διούδης. Οι Θεσσαλονικείς είχαν δοκάρι στο 84' με προβολή του Βέλεθ, ενώ στο 89' ο Παναθηναϊκός έμεινε με παίκτη λιγότερο λόγω αποβολής του Μακέντα.

Να σημειωθεί πως οι δύο ομάδες διαμαρτύρονται για τα δύο πέναλτι που διαμόρφωσαν το τελικό αποτέλεσμα.

Δείτε την ανατροπή και το χαμένο πέναλτι του Γκάμα.

Δείτε το αμφισβητούμενο πέναλτι του Άρη και το γκολ του Γιουνές.

Δείτε το αμφισβητούμενο πέναλτι του Παναθηναϊκού και το αλα Πανένκα του Χατζηγιοβάννη.