Όρθιος ο Άρης στον κάμπο - Όλες οι φάσεις (VIDEO)

Έμεινε όρθιος απέναντι στον κακό αγωνιστικό χώρο και στα προβλήματα τραυματισμών - Τραυματίες έφυγαν από το γήπεδο και οι Κωνσταντινίδης, Βέλεθ

Στο 0-0 έμειναν ΑΕΛ και Αρης για τη 17η αγωνιστική της Super League. Σε ένα κακό αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες είχαν τις ευκαιρίες να σκοράρουν, αλλά δεν τα κατάφεραν. Η ΑΕΛ στο 70' είχε δοκάρι με τον Μιλοσάβλιεβιτς, στην πιο σημαντική φάση του αγώνα ενώ ο Άρης έχασε δύο πολύ καλές ευκαιρίες με τον Ντιγκινί.

Σε ένα πολύ μέτριο πρώτο ημίχρονο, που οι δύο ομάδες ήταν επηρεασμένες από τον κακό αγωνιστικό χώρο, δύο ήταν οι φάσεις που σημάδεψαν τα 45' αυτά λεπτά. Στο 27' Ο Μπραγκάν με σκαστή κεφαλιά δεν μπόρεσε να νικήσει τον Κουέστα, που έκανε μια εκπληκτική επέμβαση. Ο Αρης, όμως βγήκε σε μία υποδειγματική αντεπίθεση O Ντιγκινί βγήκε τετ α τετ με τον Κρίστισον έκανε το πλασέ, αλλά ο Σεσέροβιτς έδιωξε πάνω στη γραμμή.

Στην επανάληψη η ΑΕΛ έφτασε κοντά στο γκολ στο 70'. Ο Καρανίκας έβγαλε τη σέντρα και ο Μιλοσάβλιεβιτς με κεφαλιά σημάδεψε το δοκάρι. Εφτά λεπτά αργότερα ο Αρης έχασε καλή ευκαιρία όταν ο Κρίστινσον έδιωξε σε κόρνερ την κεφαλιά του Ντιγκινί, στην τελευταία ευκαιρία του αγώνα.

Κάρτες: Φατιόν, Σεσέροβιτς, Ντελετιτς, Σικάβκα - Τζανακάκης, Ιντζόγλου, Μπάσα

Διαιτητής: Φωτιάδης (Καστοριάς)

ΑΕΛ (Τζιανλούκα Φέστα): Κρίστινσον, Μπαργκάν (68' Σικάβκα), Μιλοσάβλιεβιτς, Σεσεροβιτς (81' Ακόστα), Νούνιτς (89' Νίνι), Φατιόν, Γιακιμοφσκι, Καρανίκας, Ζιζιτς, Γκοϊκοβίτς, Ντέλετιτς.

Άρης (Σάββας Παντελίδης): Κουέστα, Κωνσταντινίδης (34' λ.τρ. Τζανακάκης), Βαλεριάνος, Βέλεθ (46' Ιντζόγλου), Δεληζήσης, Μπάσα, Ματίγια, Μαρτίνες, Κόρχουτ (83' Παυλίδης), Ματέο Γκαρσία, Ντιγκινί