Νικητής Άρης στο Αγρίνιο - 1-2 τον Παναιτωλικό! (VIDEOS)

Σπουδαίο διπλό για τον Άρη στο Αγρίνιο

Σημαντική νίκη για τον Άρη μέσα στο Αγρίνιο, καθώς επικράτησε με 1-2 του Παναιτωλικού.

Οι κίτρινοι άνοιξαν το σκορ στο 22ο λεπτό όταν ο Ντιγκινί γύρισε μέσα στην περιοχή και ο Μαρτίνες δε δυσκολεύτηκε να ανοίξει το σκορ στο Αγρίνιο. Μάλιστα δεν πανηγύρισε το γκολ που σημείωσε αφού είχε περάσει από την ομάδα του Παναιτωλικού.

Στο 48ο λεπτό η ομάδα του Αγρινίου έβγαλε ωραία επίθεση, η μπάλα έφτασε στον Ντουάρτε που με όμορφο πλασέ νίκησε τον Κουέστα και ισοφάρισε.

Η λύτρωση για τον ανώτερο Άρη ήρθε στο 86’. Τρία λεπτά νωρίτερα ο Γιουνές είχε περάσει αντί του Μαρτίνες με τον Παντελίδη να τα παίζει όλα για όλα. Ο Φετφατζίδης έκοψε ωραία στον Τυνήσιο φορ κα αυτός με εξαιρετικό σουτ από τα όρια της περιοχής έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το 2-1.

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ (Δέλλας): Γιαννακόπουλος, Μαλής, Μάζουρεκ (64’ Γκούγκα), Μιχάι, Τσιγγάρας, Λιάβας (46’ Μαρινάκης), Αμαράλ, Λουσέρο, Ντίας, Μπαΐροβιτς (81’ Μανά), Ντουάρτε.

ΆΡΗΣ (Παντελίδης): Κουέστα, Κορχούτ, Ρόουζ, Ματίγια, Γκαρσία (68’ Φετφατίζδης), Λάρσον, Ντιγκινί, Σόουζα (72’ Τζανακάκης), Βελέζ, Σιώπης, Μαρτίνες (83’ Γιουνές).