Λύγισε ο Άρης στην παράταση – Το μοιραίο γκολ της Μόλντε (VIDEO)

Έστειλε το ματς στην παράταση αλλά τελικώς αποκλείστηκε με 3-1

Μεγάλη εμφάνιση του Άρη που κατάφερε να κάνει την τεράστια ανατροπή από το 3-0 του πρώτου ματς και να στείλει το ματς στην παράταση, βάζοντας τρία γκολ στην ανίσχυρη να αντιδράσει Μόλντε, ωστόσο, προδόθηκε από λάθος του και τελικώς έμεινε με την πικρή γεύση του αποκλεισμού.

Ο Ματίγια άνοιξε το σκορ με εκτέλεση φάουλ στο 25ο λεπτό. Στο 37ο ο Γιώργος Δεληζήσης από κοντά έκανε το 2-0, μετά από ασίστ του Γιάννη Φετφατζίδη.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Άρης έψαξε το γκολ της «ισοφάρισης» του πρώτου ματς και τελικά λυτρωτής ήταν ο Ντιγκινί στο 84ο λεπτό, που με κεφαλιά έστειλε το ματς στην παράταση.

Ωστόσο, στην παράταση την ώρα που ο Άρης πίεζε για το τέταρτο γκολ που θα του έδινε σκορ πρόκρισης, σε μία αντεπίθεση ο Μπολί «πάγωσε» το Βικελίδης και έκανε το τελικό 3-1.

Δείτε όλα τα γκολ και τα στιγμιότυπα του αγώνα.