Απίστευτος Άρης: 4-0 τον ΠΑΟ με σόου στο Κλεάνθης Βικελίδης (VIDEO)

Μαγική εμφάνιση από τους κίτρινους

Ισοπέδωσε τον ΠΑΟ ο Άρης στην αναμέτρηση που έκλεισε την 3η αγωνιστική της Super League και με επιβλητική εμφάνιση διέλυσε τους πράσινους με 4-0.

Ο Άρης άνοιξε το σκορ στην αναμέτρηση με τον Παναθηναϊκό με τον Φετφατζίδη στο 20΄.

Ο ποδοσφαιριστής των γηπεδούχων εκμεταλλεύτηκε τραγικό λάθος στην άμυνα των «πράσινων» από το Ζαχίντ και έκανε το 1-0 για την ομάδα του με κεφαλιά.

Οι κίτρινοι πήγαν στα αποδυτήρια για το ημίχρονο με προβάδισμα δύο τερμάτων χάρη στο γκολ του Βέλεθ στο 43’ της αναμέτρησης.

Οι γηπεδούχοι «χτύπησαν» σε μία αντεπίθεση μετά από κόρνερ του ΠΑΟ, με τον Φετφατζίδη να τροφοδοτεί τον Βέλεθ και αυτός με σουτ από πλάγια θέση έκανε το 2-0 για την ομάδα του.

Ο περίπατος του Άρη συνεχίστηκε με τον Ντιγκινί να γράφει το 3-0 στο 53ο λεπτό και τον Ιντέγε να δίνει διαστάσεις θριάμβου στην επικράτηση της ομάδας του γράφοντας το 4-0 στο 64΄.

Οι συνθέσεις:

ΑΡΗΣ (Τ. Τερζής): Koυέστα, Σούντγκρεν, Βέλεθ (83΄Δεληζήσης), Ροζ, Κόρχουτ, Σάσα, Ματίγια, Ντιγκινί, Φετφατζίδης (73΄Μαντσίνι), Γκάμα (63΄Λάρσον), Ιντέγε

ΠΑO (Γ. Δώνης): Διούδης, Πούγγουρας, Κολοβέτσιος, Μαυρομάτης (46΄Κολοβός), Ινσούα (68΄Περέα), Γιόχανσον, Δώνης, Ζαχίντ (59΄Χατζηθεοδωρίδης), Χατζηγιοβάννης, Μπουζούκης, Μακέντα