Δύο γκολ και δύο ασίστ για Τζόλη στο ντεμπούτο του με τη Νόριτς (VIDEO)

Εντυπωσιακό ξεκίνημα για το Χρήστο Τζόλη

Μόλις 12 λεπτά χρειάστηκε ο Χρήστος Τζόλης με τη φανέλα της Νόριτς για να συστηθεί στο κοινό της ομάδας.

O πρώην άσος του ΠΑΟΚ στο ντεμπούτο του στα αγγλικά γήπεδα με τη φανέλα των Καναρινιών απέναντι στη Μπόρνμουθ για το Λιγκ Καπ, κατόρθωσε να σκοράρει!

Ο Γερμανός προπονητής Ντάνιελ Φάρκε τού έδωσε φανέλα βασικού και ο Τζόλης τον δικαίωσε αμέσως, επιβεβαιώνοντας παράλληλα και τα λόγια που έλεγε πριν από μια ημέρα ο κόουτς της Νόριτς, ο οποίος είχε σχολιάσει ότι μπορεί να εξελιχθεί σε έναν από τους καλύτερους παίκτες στον κόσμο. Ο Τζόλης, έπειτα από μια μακρινή μπαλιά, ξεχύθηκε στην αντεπίθεση, κοντρόλαρε εξαιρετικά, απέφυγε έναν αντίπαλο και κεραυνοβόλησε στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα. Ανοιξε λογαριασμό και υπόσχεται πολλά ακόμη γκολ.

Δεν έμεινε όμως μόνο εκεί καθώς λίγο αργότερα, στο 33' έβγαλε την ασίστ προς τον Ρουπ που έγραψε το 3-0 της Νόριτς!

Στο 66ο λεπτό πέτυχε και δεύτερο γκολ ολοκληρώνοντας μια ονειρική εμφάνιση όταν στο 75' έδωσε δεύτερη ασίστ στον Σάρτζεντ για να σκοράρει το έκτο γκολ της Νόριτς.