Πήρε την ισοπαλία στο 94' ο ΠΑΣ Γιάννενα από την ΑΕΚ!

Ισοφάρισε στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων μετά από ματς ροντέο

Σε ένα 94λεπτο ματς ροντέο, η ΑΕΚ που έπαιξε σχεδόν σε όλη τη διάρκεια με 10 παίκτες άγγιξε τη νίκη μετά το 1-0 του Πέκχαρτ από την απίθανη γκάφα του Περιστερίδη. Και εκεί που οι Κιτρινόμαυροι πίστεψαν ότι τα κατάφεραν, ήρθε η γκάφα και του βοηθού, ο οποίος στο 94' επέτρεψε στον Μαμπουλού να σκοράρει και να δώσει τον βαθμό στον ΠΑΣ!

Το ματς άρχισε με τις καλύτερες προϋποθέσεις και με υποσχέσεις για καλό θέαμα, αφού οι δύο ομάδες άγγιξαν το γκολ στα πρώτα λεπτά. Η ΑΕΚ με την ευκαιρία του Πέκχαρτ από κοντά μετά την μπαλιά του Μάνταλου στο 6', ο ΠΑΣ με το τετ α τετ του Ζάιρο στο 8' μετά την πάσα του Μαμπουλού στην αντεπίθεση. Οι Περιστερίδης και Μπάρκας, όμως, είπαν «όχι» και κράτησαν το 0-0. Αυτός που δεν κράτησε, όχι το σκορ αλλά τα νεύρα του, ήταν ο Αραβίδης στο 10', με συνέπεια να αφήσει με 10 παίκτες την Ενωση για όλο το ματς μετά την κόκκινη που είδε για την κουτουλιά στον Μπέριο.

Η κατάσταση δεν άλλαξε ιδιαίτερο στο δεύτερο μέρος. Η ΑΕΚ δεν ένιωθε καμία απειλή και παράλληλα προσπαθούσε, παρά το αριμητικό μειονέκτημα, να κάνει παιχνίδι και να ψάξει το γκολ. Στην προσπάθεια του να σώσει ένα κόρνερ ο τερματοφύλακας του ΠΑΣ έχασε την μπάλα μέσα από τα χέρια, ο Γκάλο την τσίμπησε και ο Πέκχαρτ έκανε το 1-0 σε κενή εστία.

Αφού ο ΠΑΣ έμεινε ζωντανός, στα τελευταία λεπτά πίεσε, πήρε στημένες φάσεις και στο 94' πήρε και τον βαθμό! Διαμαρτυρίες από τους γηπεδούχους, για τον σκόρερ Μαμπουλού που ίσως ήταν σε θέση οφσάιντ όταν πήρε την μπάλα.