Νόριτς – Λίβερπουλ: Το ματς της χρονιάς - Δείτε το επικό 4-5 σε βίντεο! (Video)

Εκπληκτικό ματς και επική ανατροπή της Λίβερπουλ, 4-5 τη Νόριτς

Δεν θέλει πολλά λόγια. Το ματς της χρονιάς πραγματοποιήθηκε στο «Carrow Road» ανάμεσα στη γηπεδούχο Νόριτς και τη φιλοξενούμενη Λίβερπουλ με τους «κόκκινους» να παίρνουν τη νίκη με 5-4, με γκολ στο 95', ενώ 2 λεπτά νωρίτερα ο Μπασόνγκ είχε ισοφαρίσει σε 4-4.

Το σκορ άνοιξε στο 19ο λεπτό ο Φιρμίνο, με τη Νόριτς να κάνει την ανατροπή και να παίρνει προβάδισμα με 3-1 με γκολ των Μπονκανί (29'), Νέισμιθ (41') και Χουλαλάν (54'). Εκεί που όλα έδειχναν να έχουν τελειώσει, Χέντερσον (56') και Φιρμίνιο (63') έφεραν το ματς στα ίσα με τον Μίλνερ να ολοκληρώνει στο 75ο λεπτό την επική ανατροπή της Λίβερπουλ.

Το ματς έδειχνε να οδεύει προς το τέλος του, όταν η Νόριτς σε μια απέλπιδα προσπάθεια να ισοφαρίσει, ο Μπασόνγκ με ένα μακρινό σουτ έφερε εκ νέου τον αγώνα στα ίσα στο 93ο λεπτό. Όμως οι «κόκκινοι» δεν είχαν πει την τελευταία τους κουβέντα και στο 95ο λεπτό ο Λαλάνα έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το τελικό 5-4.